Niezwykłe książki powstały w jaworznickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. W ramach warsztatów Picture Book uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 16 tworzyli ilustracje do trzech baśni Hansa Christiana Andersena. Ilustracje powstawały podczas bibliotecznych spotkań pod nazwą: Malowanki, Rysowanki, Wycinanki. Ostatnie spotkanie, które odbyło się na początku czerwca, poświęcone było połączeniu tych prac w unikatową całość.

To były naprawdę inspirujące zajęcia. Dzieci miały okazję wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Efekty są znakomite – podkreśla Bernadetta Dubiel, nauczycielka z SP 16.

Z pracy młodych jaworznian zadowolona jest też Barbara Wójcik-Wiktorowicz, która prowadziła biblioteczne
zajęcia.

Prace, które powstały w ramach warsztatów są piękne. Uczestnicy zaskakiwali pomysłowością i wyobraźnią – ocenia Barbara Wójcik-Wiktorowicz.

Zakończyły się już również biblioteczne warsztaty “Reporting Book. Świat okiem kamery”. Uczestnicy tych zajęć sporo dowiedzieli się o reportażu filmowym i fotograficznym. Za nami są już też warsztaty Audio Book, podczas których licealiści nagrywali fragmenty książki Michaiła Bułchakowa “Fatalne jaja”. Wszystkie zajęcia prowadzone były w ramach projektu “Performatywna książka. Performatywna biblioteka”.

Tekst: GD

Zobacz także: