184 osoby wystartowały w IV Biegu Patriotycznym na 10 km, który po raz kolejny odbył się nad zalewem Sosina. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle wokół zbiornika. Imprezę, która miała miejsce w sobotę, 12 listopada, zorganizowało Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

– Trasa zawodów biegła nowo zbudowanym, wyasfaltowanym deptakiem, który otacza nasz jaworznicki zalew – podkreśla Grzegorz Gębski, kierownik działu sportu MCKiS. – Co ciekawe, w tegorocznym biegu wzięło udział bardzo wiele osób spoza Jaworzna. Jak widać, patriotyczne bieganie w naszym mieście cieszy się też sporym zainteresowaniem mieszkańców innych miejscowości regionu – dodaje.

Skąd przyjechali zawodnicy? Nie brakowało biegaczy m.in. z Katowic, Dąbrowy Górniczej, Chrzanowa, Sosnowca, Mysłowic, Chorzowa, Częstochowy czy Rudy Śląskiej, a nawet z Wielkopolski. Start i meta zawodów były zlokalizowane w pobliżu strefy sportowej przy dolnym parkingu. Start odbył się o godz. 10.

Wygrał dąbrowianin Jakub Lysko, który 10 km pokonał w 34 minuty i 22 sekundy. Zwycięzca zostawił swoich rywali daleko z tyłu. Drugi na mecie, katowiczanin Maciej Ziecina przybiegł dopiero 2 minuty później. Trzecim najlepszym biegaczem okazał się Tomasz Przybylski, mieszkaniec wielkopolskiej wsi Witaszyce. Tuż poza podium znalazł się jaworznianin Przemysław Starzycki.

Najszybszą kobietą była z kolei jaworznianka Emilia Stańkowska. Cały dystans przebiegła w 43 minuty i 13 sekund. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Tuleja z Katowic, a trzecia była Martyna Kasprzak z Chorzowa.

Bieg Patriotyczny, zorganizowany przez MCKiS, nie zakończył jednak sezonu biegowych rywalizacji w Jaworznie. Kolejną okazją do ścigania się będzie, organizowany przez Hufiec ZHP Jaworzno i biegacza Marcina Gwiżdża, Jaworznicki Bieg Mikołajkowy. Impreza odbędzie się w sobotę, 3 grudnia, w GEOsferze. Zapisy odbywają się przez stronę www.bgtimesport.pl.
Wydarzenie będzie składać się z dwóch części. O godz. 10 pobiegną dzieci, które będą miały do pokonania krótką trasę na terenie GEOsfery. Dorośli wystartują z kolei o godz. 11 i będą musieli przebiec 10 km.

Szczegóły można znaleźć na Fb w wydarzeniu Jaworznicki Bieg Mikołajowy.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Humory i pogoda dopisywały | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska