W weekend – 15-16 czerwca – do naszego miasta zawitają wielkie gwiazdy! Tegoroczną edycję Dni Jaworzna uświetni sześć niesamowitych koncertów. Organizator – Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – tym razem postawił na gwiazdy młodego pokolenia.

Artyści, których zobaczymy i posłuchamy, biją obecnie rekordy popularności w serwisie YouTube, są laureatami najważniejszych nagród muzycznych i wyprzedają wszystkie swoje koncerty do ostatniego miejsca. Ta propozycja to też spory przekrój muzyczny, od electropopu, przez pop, muzykę klubową, reggae, muzykę alternatywną po rock.

The Dumplings

The Dumplings, zespół który wystąpi pierwszego dnia, mogliśmy już podziwiać na scenie alternatywnej ostatniego jaworznickiego Festiwalu Energii (2015 r.). Od tamtego czasu ich kariera nabrała tempa. Zagrali m.in. na głównej scenie Open’er Festivalu oraz na dużych brytyjskich festiwalach muzycznych. Mają na swoim koncie trzy albumy i są niekwestionowanymi polskimi gwiazdami muzyki electropop.

Grzegorz Hyży

W sobotę na scenie pojawi się też Grzegorz Hyży. Wokalista po występie w finale programu X-Factor w 2013 r. nagrał dwa albumy, a jego single wielokrotnie lądowały na najwyższych miejscach polskich list przebojów. Był też dwukrotnie nominowany do Fryderyka, m.in. w 2015 r. w kategorii Fonograficzny Debiut Roku (wtedy najlepsi okazali się… The Dumplings).

Gromee

Sobotni wieczór Dni Jaworzna 2019 zakończymy klimatami klubowymi. Gromee, czyli Andrzej Gromala, to krakowski producent muzyczny, który w ubiegły roku reprezentował nasz kraj w konkursie Eurowizji.

blunt razor

Niedzielę rozpoczniemy mocnym lokalnym akcentem. Blunt Razor już wielokrotnie udowodnili, że ich twórczość zasługuje na uwagę. Wygrywali ważne, ogólnopolskie konkursy, zyskali świetne opinie takich gwiazd jak Katarzyna Nosowska czy Monika Brodka. Obecnie walczą o finał Festiwalu Supportów (głosowanie na stronie www.festiwalsupportow.pl trwa do 16 lutego – zachęcamy do oddania głosu na jaworznian).

Kamil Bednarek

Później na scenie pojawi się Kamil Bednarek – to niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, artysta, który mimo młodego wieku w polskim przemyśle fonograficznym osiągnął chyba wszystko. Na swoim koncie ma diamentową płytę i niezliczoną ilość występów.

Ørganek

Jako ostatni podczas Dni Jaworzna 2019 zagra Ørganek, laureat Fryderyków za utwór roku („Mississippi w ogniu”) oraz rockowy album roku („Czarna Madonna”).

Z wielką przyjemnością, w imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta, zapraszam wszystkich jaworznian na tegoroczne święto naszego miasta. Tym razem z Miejskim Centrum Kultury i Sportu postawiliśmy na gwiazdy – niezwykle popularnych obecnie w Polsce artystów. Zakres wykonywanych przez naszych tegorocznych gości gatunków powinien zadowolić większość gustów muzycznych. Od muzyki elektronicznej po alternatywny rock, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście oprócz świetnych koncertów zagwarantujemy podczas Dni Jaworzna smaczną strefę gastronomiczną i rozrywkę dla najmłodszych, tak by całe rodziny wyśmienicie się bawiły. Mam ogromną nadzieję, że spotkamy się w czerwcu, na Dniach Jaworzna 2019 – zapowiada Monika Komańska, Pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS.