Przedszkole Miejskie nr 7 zajęło pierwsze miejsce w Olimpiadzie sportowo-rekreacyjnej “Od przedszkolaka do olimpijczyka”. Finałowe zawody odbyły się sobotę, 19 maja, w hali sportowej MCKiS-u.

Na początek zmagań młodzi zawodnicy zmierzyli się w Finale “B” walcząc o miejsca od piątego do ósmego. Rywalizowali reprezentanci przedszkoli: nr 10, nr 12, 18 i 26. Najlepsze okazały się przedszkolaki z “dziesiątki”, które zdobyły 30 punktów, wygrywając cztery z siedmiu finałowych konkurencji. Drugą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 18, a na trzecim stopniu podium stanęły maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 26. Czwarte miejsce przypadło “dwunastce”.

Po tych emocjach przyszła kolej na walkę o pierwsze cztery olimpijskie miejsca. W Finale “A”, w siedmiu konkurencjach zmierzyli się zawodnicy Przedszkola Miejskiego nr 7, Przedszkola Miejskiego nr 27, Przedszkola Miejskiego nr 14 i Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7. Pierwsze miejsce zajęła “siódemka”, która wyprzedziła reprezentację PM nr 27. Trzecie miejsce przypadło w udziale przedszkolakom z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7, a czwartą lokatę zajęło PM nr 14.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze, pamiątkowe koszulki i znaczki, dyplomy oraz puchary ufundowane przez organizatorów: Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Współorganizatorem wydarzenia była SP nr 7.

Honorowy patronat nad Olimpiadą sportowo-rekreacyjną “Od przedszkolaka do olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka sprawował Paweł Silbert, prezydent naszego miasta.