W związku ze zbliżającą się 82. rocznicą rozstrzelania mieszkańców Ciężkowic, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji: Ocalić od zapomnienia- Ciężkowice dawniej i dziś”.

Celem przedsięwzięcia jest szerzenie wśród dzieci pamięci o rdzennych mieszkańcach naszej dzielnicy, ich historii i ważnych dla nich miejscach. W ten sposób staramy się pobudzić ciekawość do okrywania zmian jakie przez lata nastąpiły w dzielnicy Ciężkowice. Zapraszamy jednocześnie każdego, kto chciałby podzielić się swoimi wspomnieniami o aktywny udział w organizowanym wydarzeniu.

Akcja będzie przebiegać w trzech etapach:

I etap– Należy znaleźć w zbiorach naszych rodziców, dziadków, zdjęć sprzed lat i wybrać takie, które jesteśmy w stanie określić w jakim miejscu zostało zrobione. Po określeniu i znalezieniu tego miejsca trzeba wykonać zdjęcie jak to miejsce wygląda obecnie.

II etap– Archiwalne zdjęcie (screen, scan zdjęcia) + zdjęcie tego miejsca dziś przynosimy na pendrive do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie (w godz. 7.00- 14.00) lub do Klubu Wega MCKiS, działającego w naszej szkole (w godz. 13.30- 17.30) bądź można wysłać na adres: swietlicasp18@vp.pl lub wanda.ciolczyk@mckis.jaworzno.pl

Termin dostarczenia zdjęć – do 30 maja 2022 r.

III etap– Od dnia 1 czerwca 2022 r. na Facebooku szkoły będą publikowane zdjęcia archiwalne wraz z ich współczesnymi odpowiednikami. Zachęcamy, aby na tym etapie każdy, kto chciałby podzielić się wspomnieniami dokonał tego w formie komentarzy pod publikowanymi zdjęciami.

Bardzo prosimy, aby wszystkie osoby, które będą udostępniać zdjęcia wypełniły oświadczenie – > TUTAJ

Do wzięcia aktywnego udziału w akcji zapraszają organizatorzy: Renata Pazdur, Wanda Ciołczyk, Gabriela Rysak.

Link do materiału na FB Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie – > TUTAJ