Koszykarze MCKiS Jaworzno zrobili duży krok w kierunku realizacji marzeń o awansie do I ligi. W sobotę – 21 kwietnia – Sokoły pokonały na wyjeździe faworyzowany zespół Decka Pelplin i przed rewanżem na własnym parkiecie są na dobrej pozycji, by w dwumeczu zwycięsko zakończyć rywalizację z Pomorzanami i wejść do półfinału.

Mecz w zupełnie nowej hali w Pelplinie zaczął się od wyrównanej gry obu drużyn, jednak to gospodarze szybciej złapali wiatr w żagle i zaczęli “odjeżdżać” jaworznianom, zyskując na początku drugiej kwarty nawet 10-punktową przewagę (23:13). Nasi zawodnicy udowodnili już jednak, choćby meczem w Opolu, że potrafią skutecznie gonić wynik. Nie inaczej było i tym razem. Na niespełna 4 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy MCKiS zwarł szeregi i po dobrym fragmencie gry zmniejszył straty do 3 oczek (38:41).

W drugiej odsłonie meczu, jaworznianie nie zwolnili tempa i jeszcze poprawili swoją grę, zarówno w ataku, jak i obronie. W efekcie trzecią kwartę jaworznianie wygrali 26:17 i w całym meczu objęli 6-punktowe prowadzenie (64:58). Zawodnicy Decki nie zamierzali jednak oddać tak ważnego meczu bez walki. W ostatniej kwarcie obie drużyny postawiły na mocną defensywę, co utrudniło zdobywanie punktów. Sokoły aż przez 6 minut nie potrafiły znaleźć drogi do kosza rywali. W końcówce jednak to nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 73:70.

Wygrana na wyjeździe to spora zaliczka przed rewanżem, który MCKiS rozegra na własnym parkiecie, w najbliższą sobotę 28 kwietnia, o godz. 20.00. W przypadku wygranej nasza drużyna awansuje do półfinału rozgrywek II ligi i będzie o krok od wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej! Jeśli jednak udanym rewanżem popisze się zespół Decki, to na trzeci, decydujący mecz obie drużyny wrócą 2 maja do Pelplina.

Koniecznie przyjdźcie dopingować naszych zawodników. Wszyscy musimy ich wesprzeć! Wstęp do hali MCKiS przy Grunwaldzkiej jest darmowy. Kibicujmy naszej drużynie!