Wieczór kolęd to niezwykłe wydarzenie, na które Dom Kultury co roku zaprasza mieszkańców nie tylko Szczakowej, ale całego miasta. „Gloria in excelsis Deo” to tytuł koncertu, który 12 stycznia wypełnił po brzegi salę teatralną szczakowskiego domu kultury. Ten czwartkowy wieczór stał się doskonałą okazją do spotkania z muzyką chóralną chóru MCKiS „Sokół”, będącą na najwyższym poziomie.

To był rodzinny, ciepły i pełen pokoju koncert, gdzie kolędy śpiewali mali i więksi artyści – mówi Agata Stelmachów, kierownik szczakowskiej placówki.

Piosenką “Pada śnieg” powitała słuchaczy Julka Musiał, która uczy się śpiewu w domu kultury pod okiem pani Jadwigi Hild. Gościnnie wystąpili z chórem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 i 10 w Jaworznie, a także uczniowie ze Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.

Piękno i moc ludzkich głosów, zestrojonych w jeden zespół niosły treść i melodię utworów, a także przesłanie, że “Bóg się rodzi”. Oprócz tradycyjnych, dobrze nam znanych utworów wysłuchaliśmy kilka ciekawych propozycji z różnych stron świata, które zaśpiewał zespół muzyczny „Klika Słowika”, znany także pod nazwą „Razem”. Wśród słuchaczy nie zabrakło specjalnych gości. Jak co roku obecny był Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej. Przybyli też radni Rady Miejskiej i ks. Mariusz Lizończyk – proboszcz parafii św. Alberta Chmielowskiego. To był wyjątkowy koncert w pięknym, radosnym, bożonarodzeniowym klimacie z udziałem wspaniałych artystów i doskonałej publiczności.