Aromatyczne świece, drzewka szczęścia, makramowy kwietnik i misy, wykonane techniką wyklejania przy pomocy ślimaczków. Te wszystkie ozdoby będą mogli stworzyć uczestnicy zbliżającej się, trzeciej już, Nocy Rękodzieła w Muzeum Miasta Jaworzna.

Impreza odbędzie się w sobotę, 3 lipca, w godz. 16-22. Obowiązują zapisy, dlatego warto się pospieszyć. By pokryć koszty materiałów, udział w zajęciach jest płatny (ich ceny wahają się od 15 do 75 zł).

Zgłoszenia przyjmuje Klementyna Śliz, prowadząca grupę Rękodzieło w Muzeum Miasta Jaworzna – Zapraszamy do uczestnictwa. Zapisać się można pod numerem telefonu 501 452 697 – informuje.

Od godziny 16 do 20 odbędzie się warsztat pt. „Wykonaj swoją aromatyczną świecę”. O godz. 17 rozpoczną się i potrwają do godz. 19 zajęcia pn. „Twoje drzewko szczęścia”, które poprowadzi Iwona Jamróz-Łata. Tuż po nich rozpoczną się warsztaty, na których do godz. 21 będzie można zrobić makramowy kwietnik. A od 20 do 22 Małgorzata Wosik zaprosi na zajęcia, zatytułowane „Twoja misa z miłości do ślimaczków”. To propozycja dla osób bardzo cierpliwych, które mają więcej niż 14 lat.

Założona przez panią Klementynę grupa Rękodzieło w Muzeum Miasta Jaworzna istnieje od około sześciu lat. Zaczęło się od organizacji tematycznych spotkań, na których uczestniczki wykonywały na przykład koszyki, torebki ze sznurka, biżuterię z koralików. Zajmowały się filcowaniem i tworzyły w glinie.

Kochamy to, co robimy. Uczenie się nowych technik, poznawanie wzorów, które pomagają nam realizować nasze projekty, to wszystko sprawia nam ogromną radość. Każda z nas ma swoje ulubione techniki. Są dziewczyny, które tworzą piękne chusty, torebki, maskotki, haft czy biżuterię. Inne pracują nad obrusami, mandalami i ozdobami świątecznymi – podkreśla założycielka grupy. – Spotykamy się we wtorki w godz. 17-19. Co roku nasza grupa uczestniczy też w Światowym Dzierganiu w Miejscach Publicznych. To wydarzenie odbywa się zawsze w drugą sobotę czerwca i tak było również tym razem. Dziergałyśmy w zeszły weekend – zaznacza.

Grupa ma także na swoim koncie udział w różnych akcjach charytatywnych, np. w „Tęczowym kocyku”, „Ośmiorniczce dla wcześniaków” i „Gwiazdce do Kenii”. 

Anna Zielonka-Hałczyńska

Członkinie grupy dziergały przed siedzibą muzeum | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: