W Galerii Pustej cd. odbędzie się kolejny inspirujący wernisaż fotograficzny. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną zdjęcia polskiego artysty Krzysztofa Strzody – członka rzeczywistego Stowarzyszenia Twórców “Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej”, działacza Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego i zdobywcy tytułu Excellence FIAP przyznanego przez Międzynarodową Federację Artystów Fotografów.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech i USA oraz w zbiorach wielu instytucji na całym świecie.

Tworzy obrazy, głównie pejzaże górskie, ale w jego twórczości można znaleźć także miasta, wodę, ludzi i zwierzęta. Najlepiej odnajduje się w fotografii czarno-białej, gdzie ma wpływ na proces twórczy, ale nie stroni od koloru. Podróżuje i szuka miejsc, które potem uwiecznia na swoich obrazach.

Oprócz wykorzystywania współczesnych technik fotograficznych, Krzysztof Strzoda wykorzystuje również własnoręcznie przygotowane wielkoformatowe odbitki stykowe, w oparciu o historyczne techniki platynotypii/palladotypii oraz kalitypii, a także tworzy intermedialne diaporamy/fotocasty.

Wernisaż odbędzie się 3 kwietnia br. o godz. 18.30 w Galerii Pusta cd., ul. Fabryczna 37.

Prace Krzysztofa Strzody będzie można obejrzeć do 24 kwietnia 2019 r.

Zobacz także: