Kolejny raz mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zwiedzić za darmo wszystkie wystawy i skorzystać z licznych atrakcji podczas Rodzinnej Nocy w Muzeum. Odbędzie się ona w sobotę, 18 maja w godz. 17-24.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią do odwiedzania naszego muzeum. W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży. Ciekawe warsztaty, pokazy i nie tylko. Warto przyjść i spędzić ten czas z nami – zachęca Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna (na zdjęciu).

Na gości czekają m.in. wystawa plenerowa haftu artystycznego, prezentacja pracowni haftu regionalnego, gra dla dzieci i rodziców “Na tropie eksponatów”, rodzinne warsztaty modelarstwa kartonowego, potyczki matematyczne z Mathriders Jaworzno, warsztaty rękodzieła: kartka scrapbooking, zrób chwosta, utkaj prostą makatkę, ceramiczny instrument (warsztaty z gliny).

Na warsztaty trzeba zgłaszać się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 501 45 26 97 lub mejlowo: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl. Odbędą się także plener malarski i kiermasz wydawnictw Muzeum Miasta Jaworzna. Będzie też można zaopatrzyć się w sklepiku rękodzieła, a także poczęstować się pajdą chleba ze smalcem.

To już dziewiąta taka noc. Proponujemy, by spędzić ją rodzinnie i pod takim właśnie kątem przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wystawy stałe i czasowe będą ogólnodostępne – informuje Klementyna Śliz z Muzeum Miasta Jaworzna. Będzie też możliwość porozmawiania z muzealnikami – dodaje.

Noc Muzeów to cykliczna impreza, organizowana przez ponad 120 miast w Europie. Polega na udostępnianiu za darmo lub za symboliczną opłatą muzealnych wystaw. Jest połączona z rodzinnymi festynami, warsztatami i pokazami. Pierwsza taka noc odbyła się w Berlinie w 1997 roku.

Tekst: RED

Zobacz także: