Siatkarze MCKiS Jaworzno przegrali w tie-breaku sobotnie (10 lutego) spotkanie z AZS Politechniką Opolską.

Od pierwszego gwizdka sędziego rywalizacja była zacięta i widowiskowa. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi większej niż dwupunktowa, a kibice byli zadowoleni z ich dobrej gry. Po emocjonującej końcówce, grze na przewagi, gospodarze pokonali MCKiS 29:27.

W drugiej partii siatkarze dalej walczyli punkt za punkt, ale w naszej drużynie można było zauważyć dekoncentrację, mnożyły się błędy. Za to rywal prezentował dobrą grę w bloku, przyjęciu i na zagrywce. Także w końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali opolanie i wygrali 26:24. Po przerwie jaworznianie przerwali dobrą passę gospodarzy i zaczęli dyktować warunki gry. Opolanie nie potrafili sprostać naszym zawodnikom, którzy ograli ich 25:16.

W kolejnej partii opolanie grali nerwowo, doszło do wymiany zdań z sędziami. Siatkarze MCKiS-u wykorzystali to i od połowy czwartego seta bombardowali boisko rywala. To był szybki, wygrany (25:12) przez jaworznian set. W spotkaniu był już remis 2:2.

Wydawało się, że “Sokoły” postawią kropkę nad “i”, ale piątą partię bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Jednak przy zmianie stron jaworznianie przechodzili na drugą połowę boiska z dwupunktową przewagą. W końcówce zabrakło im zimnej krwi i szczęścia. Po zaciętej walce opolanie wygrali seta 17:15 i całe spotkanie 3:2.

Po 19 kolejce ligowych zmagań siatkarze MCKiS Jaworzno, z dorobkiem 43 punktów, zajmują 3 miejsce w tabeli z bilansem 13 wygranych i 6 przegranych spotkań. Fotel wicelidera z taką samą ilością punktów zajmuje ZAKSA Strzelce Opolskie. Liderem piątej grupy pozostaje ekipa TS Volley Rybnik (49 pkt).

Najbliższy mecz z udziałem naszych siatkarzy odbędzie się 24 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Podopieczni Mariusza Łozińskiego podejmować będą SK Górnik Radlin, drużynę walczącą o utrzymanie w II lidze.