Wszystkie jaworznickie przedszkola, w tym prywatne oraz szkoły podstawowe, otrzymają specjalnie przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu, w porozumieniu z Urzędem Miasta, pakiety edukacyjne.

Zestawy pomocy dydaktycznych w bardzo przystępny i doskonale opracowany sposób będą pomagać nauczycielom w przekazywaniu ich podopiecznym wiedzy o naszym mieście. Pakiet zawiera osiem scenariuszy warsztatów z przygotowanymi do ich przeprowadzenia materiałami. Zostały one zaprezentowane w Przedszkolu Miejskim nr 27 w środę, 11 kwietnia.

To rewelacyjna baza dydaktyczna, zarówno dla nauczycieli jak i dla dzieci. Bardzo ciekawe, warsztatowe scenariusze, które na pewno każdy nauczyciel będzie w swojej pracy wykorzystywał według swoich potrzeb. Jest ich dużo i mają bardzo bogatą szatę graficzną – przyznaje Renata Flak, nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 27, która miała już możliwość zapoznać się z możliwościami zestawów.

Jej podopieczni z grupy sześciolatków, którzy w środę pierwszy raz zobaczyli swoje nowe pomoce, również wykazywali bardzo duże zainteresowanie kolorowymi grami, planszami i układankami.

Widziałem dziś domino i grę planszową. Bardzo mi się spodobały. Ale ja już dość dużo wiem o Jaworznie – zaznacza sześcioletni Miłosz, starszak.

Pakiety, które zostały stworzone przez projektantkę Katarzynę Majzel-Pośpiech, po konsultacji z psycholog Agnieszką Krawczyk, zostaną zaprezentowane nauczycielom 24 kwietnia o godz. 17.00 podczas spotkania w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.

Podczas spotkania pokażemy produkt i poinstruujemy nauczycieli, jak z nim pracować. Będzie można od razu zabrać po dwa pakiety dla swojej placówki. Jeśli ktoś się wtedy nie zjawi, będzie mógł odebrać zestawy w MCKiS – wyjaśnia Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS.

W środowej prezentacji w przedszkolu wzięli też udział Paweł Silbert, prezydent Jaworzna i Monika Bryl, jego zastępca, którzy podkreślali, jak ważne mogą być nowe pomoce.

Mamy takie marzenie, żeby już najmłodsi jaworznianie zaczęli poznawać nasze miasto. Żeby zapamiętali, że jest miłe, przyjazne, duże. I żeby przez całe życie zachowali taki przekaz – podkreśla prezydent Silbert.

Już podczas Akademii Bezpieczeństwa zauważyliśmy, że przekazywane informacje najbardziej docierały właśnie do przedszkolaków. Dobrze zatem, żeby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały w przystępny sposób najważniejszą wiedzę o swoim mieście – dodaje wiceprezydent Bryl.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: