Zbliża się światowe święto wszystkich dzieci! Z tej okazji w Jaworznie odbędzie się wiele imprez adresowanych właśnie do najmłodszych. Świętowanie rozpocznie się już piątek, 31 maja. Właśnie wtedy odbędzie się zabawa w Szczakowej organizowana przez pracowników Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. W programie m.in. chodzenie na szczudłach i po linie, jazda monocyklem, bicyklem i na wrotkach. Będzie też dmuchany zamek i pokaz baniek mydlanych.

Mnóstwo atrakcji szykują organizatorzy Dnia Dziecka na jaworznickim Rynku. Impreza odbędzie się 1 czerwca, w godzinach od 13.00 do 17.00. Program jest szczelnie wypełniony. Najmłodsi jaworznianie będą mogli nauczyć się pilotowania dronów, będą też naukowe eksperymenty i zagadki. Nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też okazja, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku.

– Zbliżają się wakacje więc warto pomyśleć o bezpieczeństwie wypoczywających dzieci. Zawsze przy okazji imprez i zabaw staramy się przemycać takie edukacyjne treści. Tym razem będzie podobnie – zapowiada Tomasz Łakomski ze Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, które organizuje święto najmłodszych.

Uczestnicy sobotniej zabawy będą mogli szaleć w wielkim dmuchańcu, wziąć udział w warsztatach plastycznych, oklaskiwać występy taneczne przedszkolaków i grup tańca nowoczesnego oraz akrobatów i sportowców. Nie zabraknie owoców, słodyczy, balonów i maskotek. Będzie też pokaz baniek mydlanych, rewia zabaw podwórkowych oraz okazja, by poeksperymentować ze swoim wyglądem. Odważni będą mogli skorzystać z salonu piękności, gdzie wykonać można będzie szaloną fryzurę i oryginalny makijaż. Będzie też studio paznokci dla dzieci, a około godziny 17 odlotowa, podniebna niespodzianka, co do której organizatorzy nie chcą zdradzić żadnych szczegółów. Tradycyjnie imprezę organizują działacze Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto wraz z wieloma innymi instytucjami.

Zobacz także: