Uczestniczka zajęć plastycznych Klubu MCKiS “Niko”, Nikola Banasik, wzięła udział w VIII Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym “Muzyką Malowane”. Jako reprezentantka Miejskiego Centrum Kultury i Sportu osiągnęła wspaniały wynik – została laureatką pierwszego miejsca w swojej kategorii.

Tegoroczna edycja inspirowana była trudnym a zarazem bogatym artystycznie utworem. Używając różnych technik plastycznych, dzieci wykonywały prace w rytm melodii Edwarda Griega “W grocie króla gór”.

Przy wykorzystaniu farb akwarelowych i elementów z filcu dziewczynka wykonała barwny pejzaż zapewniający jej zwycięstwo.

Razem z Nikolą poświęciłyśmy czas na przygotowanie do konkursu. Słuchałyśmy zaproponowanego utworu i wykonałyśmy do niego kilka ćwiczeń. Istotne jest, by nie narzucać dziecku koloru, kształtu czy ilustracji – to zabija swobodę tworzenia. I miejsce jest dla nas ogromną motywacja i sygnałem, że zmierzamy w dobrym kierunku – podsumowała sukces swojej podopiecznej instruktor Kinga Jończyk z Klubu MCKiS “Niko”.

Zobacz także: