Dawid Robak został pierwszym mistrzem Jaworzna w darcie. Zawody, które odbyły się 7 sierpnia w Strefie Luzu na Gigancie, zorganizowało PSS Salos. O tytuł najlepszego dartera w naszym mieście rywalizowało 32 zawodników.

Uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup, z których do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych graczy. W finałach pojedynkowało się więc ośmiu zawodników. Dwa pierwsze miejsca zajęli darterzy spoza Jaworzna. Mistrzowski tytuł wywalczył dąbrowianin Dawid Robak, który gra obecnie w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. W zawodach w naszym mieście pan Dawid pokonał w finale tyszanina Tobiasza Fuczka. Trzecie miejsce zajął jaworznianin Maciej Byrczek. Najwyższe zakończenie gry, 127, odnotował Tobiasz Fuczek.
Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Jaworznie, trzech najlepszych zawodników otrzymało puchary i nagrody rzeczowe. Były też nagrody od naszych sponsorów – podkreśla Marcin Sikorski, prezes PSS Salos. – Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejne mistrzostwa, a od września do udziału w Jaworznickiej Lidze Darta Salos. Warto przypomnieć, że w poprzednim ligowym sezonie, po raz czwarty z rzędu, mistrzem ligi został Krystian Cebula. Rozgrywki, przeprowadzone w siedzibie naszego stowarzyszenia, cieszyły się dużą popularnością – dodaje.

Zmagania darterów to kolejna propozycja Salosu dla miłośników sportu z Jaworzna i całego regionu. Oprócz darta i piłki nożnej, organizacja prowadziła też, od 2015 do 2018 roku, wakacyjne turnieje siatkonogi, czyli połączenia siatkówki i koszykówki.