Blisko 170 osób wystartowało w szóstej edycji charytatywnego biegu “Rolkuj po nadzieję” organizowanego przez jaworznickie Hospicjum Homo-Homini im. św. brata Alberta.

11 maja rolkarze jechali po Velostradzie. Rowerowa ekspresówka była tego dnia przez kilka godzin zamknięta, więc uczestnicy mogli bezpiecznie przejechać spod tunelu pod DK 79, gdzie zlokalizowane było biuro przejazdu oraz start do samego końca drogi w Osiedlu Stałym i z powrotem. Organizatorzy podkreślają przy okazji każdej z edycji “Rolkuj po nadzieję”, że wydarzenie to z założenia nie ma mieć charakteru rywalizacji sportowej. Dla uczestników nie był zatem ważny czas przejazdu, a jedynie fakt uczestniczenia w tej charytatywnej imprezie.

W organizacji tego przejazdu przyświecają nam dwa najważniejsze cele. Przede wszystkim jest to szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwianie jak największej liczby osób na fakt, że są wśród nas ludzie chorzy i cierpiący. Poza tym to też świetna okazja do promowania wśród mieszkańców w każdym wieku zdrowego trybu życia i takiej przyjemnej formy wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – podkreśla Iwona Pawelec, koordynator wolontariatu w jaworznickim hospicjum i organizatorka imprezy.

Ważną rolę w przygotowaniu wydarzenia odgrywają wolontariusze. Zarówno ci, którzy na co dzień pracują w hospicjum, jak i wspomagający ich wolontariusze z klubu To i Owo oraz z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 2.

Atrakcją dla uczestników był pokaz rolkarskich wirtuozów ze stowarzyszenia Roli Sielec. Imprezę współorganizowało Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Tekst: DL

Zobacz także: