Osiedle Sfera to największa inwestycja Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Budowa mieszkań w osiedlu Sfera to kolejna inwestycja miasta realizowana z myślą o jaworznickich rodzinach. To przedsięwzięcie, które doskonale wpisuje się w nasz  program “Jaworzno wspiera rodziny” – mówi Monika Bryl, wiceprezydent Jaworzna.

Pamiętać jednak trzeba, że to osiedle to nie jest jedyna inwestycja JTBS. W jego zasobach są mieszkania budowane na wynajem i na sprzedaż. Lokale położone są w wielu dzielnicach Jaworzna.

Jednym z najmłodszych osiedli w zasobach JTBS jest to położone przy ulicy św. Wojciecha. Tutejsze mieszkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, bo ich lokalizacja jest bardzo dobra. Osiedle leży 1,5 km od centrum,
a jednak w spokojnej i bezpiecznej okolicy. W skład osiedla wchodzi 15 kameralnych budynków wielorodzinnych. W sumie jest tu 120 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych. Najmniejsze mają nieco ponad 38 metrów kwadratowych, a największe ponad 70. Mieszkania na parterze mają własne tarasy z ogródkiem, a te na wyższych kondygnacjach balkony. Do dyspozycji mieszkańców jest 180 miejsc parkingowych oraz boisko i plac zabaw.

Mieszkania JTBS mają podobny standard. Położone są m.in. w blokach przy ulicach Chełmońskiego, Cegielnianej, Partyzantów, Marmurowej, Kalinowej czy Partyki.

Najnowszą inwestycją towarzystwa jest pawilon Słoneczna przy ulicy Glinianej na Podwalu. Zakres prac w tym miejscu jest bardzo szeroki. Po zakończeniu inwestycji stary pawilon ma zyskać zupełnie nowe życie. Powstanie tam nowoczesny obiekt handlowo-usługowy i wieżowiec z 49 mieszkaniami. Najmniejsze z mieszkań będą miały około 30
metrów kwadratowych, a największe prawie 70. Powstaną tu kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. Projektanci zadbali też o infrastrukturę. Lokatorzy będą mogli korzystać z podziemnego parkingu. Przybędzie też miejsc postojowych w sąsiedztwie budynku i te będą ogólnodostępne. Będą też plac zabaw dla dzieci i strefa seniorów.

Tekst: GD

Zobacz także: