Jeszcze tylko trzy dni i w Jaworznie rozpocznie się kolejne muzyczne święto. PoluZONE – muzyczne warsztaty, uznane za najlepsze w Polsce, gromadzące mnóstwo uczestników z całego kraju, a nawet z zagranicy, potrwają od 28 lipca do 3 sierpnia.

Prowadzone są przez muzyków z zespołu Poluzjanci: Kubę Badacha, Piotra Żaczka, Roberta Lutego, Grzegorza Jabłońskiego, Marcina Górnego, z gościnnym udziałem Damiana Kurasza na gitarze, a przeznaczone dla muzykujących, dorosłych uczestników. Atutem tych warsztatów jest sposób prowadzenia, pomijając profesjonalizm, który jest oczywisty, uczestnicy chwalą sobie atmosferę, wzajemne inspirowanie się. Efekty codziennych lekcji z doświadczonymi muzykami będziemy mogli podziwiać podczas jam sessions. Po każdym dniu warsztatów uczestnicy będą wieczorem występować na specjalnie przygotowanej scenie na Rynku, na której 3 sierpnia odbędzie się również koncert finałowy uczestniczyć w niesamowitym muzycznym projekcie, posłuchać wyjątkowych wokalistów, instrumentalistów. Na każde wieczorne improwizowanie, jak i na koncert finałowy wstęp jest bezpłatny. Wystarczy przyjść na Rynek około 20.00, zabrać dobry humor, pozytywne nastawienie i oddać się klimatycznej atmosferze.

Organizatorami PoluZONE są Fabryka Talentów we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Tekst: ES

basia-janygaBarbara Janyga-Jońca – wokalistka, kompozytorka, dyrektor metodyczny Fabryki Talentów

Tegoroczna edycja PoluZONE będzie takim małym jubileuszem – mamy już 5 lat! Impreza cieszy się sporym uznaniem w branży muzycznej, a w tym roku lista naszych partnerów i patronów powiększyła się m.in. o Polskie Radio, TVP Kulturę, Jazz Forum i Telewizję Polską. Wspiera nas także prezydent Jaworzna – pan Paweł Silbert oraz wicemarszałek województwa śląskiego – pan Dariusz Starzycki. W tym roku, jak w latach ubiegłych, będzie sporo bardzo dobrej muzyki, cowieczorne koncerty dla publiczności zgromadzonej na jaworznickim Rynku i wielki koncert fi nałowy z udziałem wykładowców i uczestników. PoluZONE to warsztaty mistrzowskie. Pracujemy tu na niuansach muzycznych, szlifujemy aspekty aranżacyjne i komunikacyjne w zespole. To wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Z czystym sumieniem możemy obiecać mieszkańcom kilka dni muzycznej uczty. Serdecznie zapraszamy na Rynek

Zobacz także: