Muzyczne zakończenie lata, które odbyło się w minioną sobotę na stadionie “Azotania”, przyciągnęło wielu mieszkańców miasta, chcących pobawić się przy największych hitach chóru Sound’n’Grace i Michała Szpaka.

Jednak dwa fantastyczne koncerty, to nie jedyne atrakcje, które czekały na przybyłych! Wraz z pojawieniem się na scenie Kamili Ryciak, energicznej dziennikarki Radia Eska, rozpoczęły się liczne konkursy. Jednym z zadań było zaśpiewanie jak największej liczby piosenek, w których tekstach pojawiały się nazwy kolorów. Tutaj rywalizacja okazała się bardzo zacięta, a kibicujący pod sceną usłyszeli między innymi “Chodź pomaluj mój świat” zespołu 2 plus 1. Zwycięzcy mogli liczyć na nagrody niespodzianki, które z pewnością zrekompensowały włożony wysiłek.

Punktualnie o 20:00 na scenie pojawił się chór Sound’n’Grace, który debiutował w programie “Mam Talent” i szybko stał się jednym z najpopularniejszych chórów w Polsce. Sobotni wieczór stał się jeszcze cieplejszy, gdy artyści wraz z publicznością wykonali swoje największe hity, między innymi: “Dach”, “Możesz wszystko”, “100”. Artyści sięgnęli również po utwory z początków swojej kariery, czym jeszcze bardziej zachwycili swoich wiernych fanów. Kilkunastomilionowe wyświetlenia w serwisie youtube jednoznacznie wskazuje, że chór powstały w 2005 r. z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, jest w szczytowej formie, co tylko potwierdziło się podczas jaworznickiego koncertu – publiczność nie miała dość! Po koncercie można było zdobyć autograf chórzystów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gorącą już i tak atmosferę jeszcze bardziej rozgrzał Michał Szpak, który do jaworznian wyszedł o 21:45. Na ten koncert charyzmatycznego muzyka czekali nie tylko mieszkańcy miasta, bo wśród publiczności znaleźli się też fani z Sycowa, Chrzanowa, Sosnowca i Bielska-Białej i wielu innych polskich miast, a wielu z nich na stadion przyjechało już wczesnym rankiem.  Artysta, który zadebiutował 8 lat temu w programie “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce, wykonał między innymi utwór “Color of your life”, którym podbił serca nie tylko swoich rodaków, ale również zachwycił resztę Europy, prezentując utwór w Konkursie Piosenki “Eurowizji”. Emocjonalnie wykonany utwór, zapewnił mu wówczas 8. miejsce w finale. Również tym razem nie zabrakło wzruszeń i emocji, gdy publiczność zgromadzona pod sceną, śpiewała razem ze swoim idolem. Oprócz “Color of your life” w sobotni wieczór można było usłyszeć: “Jesteś bohaterem”, “Byle być sobą”, “Don’t Poison Your Heart” i wiele innych.

Ten wieczór mieszkańcy będą zdecydowanie długo wspominać. Ostatnie chwile sierpniowej laby upłynęły w atmosferze muzycznego szaleństwa. Pozostaje mieć nadzieję, że taka dawka pozytywnych emocji wystarczy na zbliżającą się nieuchronnie jesień.

Zapraszamy do galerii