Na wielkim telebimie w doskonałej atmosferze zobaczyć można będzie wszystkie mecze, jakie rozegrane zostaną w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Strefa będzie działała do 15 lipca. Wewnątrz przygotowano około 300 miejsc siedzących. Wstęp do strefy jest bezpłatny.

Na mecze w Strefie Kibica zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej, niezależnie od wieku. Liczymy na to, że będzie to wielkie, rodzinne kibicowanie. Dla najmłodszych kibiców w weekendy przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje – mówi Monika
Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Mecze prezentowane będą na gigantycznym telebimie o wymiarach 3 na 5 metrów. Ekran ustawiony zostanie tyłem do kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny, a sama strefa zajmie sporą część płyty Rynku. Organizatorzy zadbali też o wyposażenie tego miejsca. Staną tam ławy i stoły. Będą też parasolki, które mają chronić przed słońcem lub deszczem. Kibice będą mogli na miejscu kupić coś do zjedzenia i napoje (dostępne będzie też piwo).
Ważne jest to, że do strefy nie można przynieść własnego alkoholu.

Chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa – podkreśla Monika Komańska.

Organizatorzy zapewniają, że strefa będzie miejscem bezpiecznym. Teren będzie monitorowany.

Na weekend 23-24 czerwca jaworznicka Strefa Kibica zniknie z Rynku. W niedzielę, 24 czerwca, w czasie Dni Jaworzna. Strefa Kibica przeniesiona zostanie na stadion Azotanii przy ulicy Moniuszki 95. Właśnie tam obejrzeć można będzie mecz Polska – Kolumbia. Tutaj Strefa
Kibica wyznaczona zostanie na murawie stadionu. Na boisku staną leżaki, będą też koce, ale warto wziąć ze sobą własne koce piknikowe, bo zainteresowanie fanów piłki nożnej może być spore.

Na stadionie będzie też dużo dodatkowych atrakcji, gdyż mecz z Kolumbią wypada akurat w czasie święta miasta. Dzieci będą mogły brać udział w warsztatach, podczas których przygotują akcesoria potrzebne do kibicowania biało-czerwonym.

Na stadionie wyznaczone zostanie miejsce, gdzie fani mocnych wrażeń będą mogli szaleć z bubble ball.

Tego dnia w programie Dni Jaworzna m.in. występ grupy 4 Szmery. Na scenie pojawi się też Sarsa. Ostatni niedzielny koncert to występ zespołu Video, który wystartuje o 18.30. Od godziny 20 wszystko podporządkowane już będzie sportowym emocjom. Po tym święcie ekran wróci na Rynek.

Tekst: Grażyna Dębała