To już pewne! Do Jaworzna przybędzie wkrótce św. Mikołaj. Na spotkanie z nim, któremu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, zapraszają prezydent Jaworzna Paweł Silbert, Miejskie Centrum Kultury i Sportu wraz z Urzędem Miejskim w Jaworznie i ATElier Kultury. Święty po raz pierwszy odwiedzi jaworznickie dzieci w niedzielę, 3 grudnia. Spotkać go można będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80.

– Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Mikołajem do Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek – zapowiada Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Główną atrakcją imprezy będzie spotkanie i pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Czekać też będą specjalne strefy zabaw: dmuchańce, kącik z uwielbianymi przez maluchy grami, takimi jak: wafle, domino czy jenga, ale też i tunele oraz domki. Odbędą się warsztaty zdobienia pierniczków i tworzenie ozdób świątecznych czy zaplatanie warkoczyków. O dobrą zabawę zadbają także bajkowe postacie m.in. Świnka Pepa, Bing, Kot w butach oraz księżniczki Elza, Anna i Bella. Tego popołudnia nie zabraknie też występów artystycznych. Najpopularniejsze utwory świąteczne zagra MDKowski Błysk. Będzie też fotopunkt i stoisko z gorącą czekoladą. Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 19.

Na mapie podróży św. Mikołaja znajdzie się też byczyński rynek. Święty zawita tam w środę, 6 grudnia, o godz. 16.30. W programie warsztaty w pracowni Mikołaja w klubie MCKiS Niko (ul. Na Stoku 14). Zapisy pod nr. tel. 32 616 17 53.

Mikołaj dotrze także do Szczakowej w piątek, 8 grudnia. Gościł będzie w Domu Kultury (ul. Jagiellońska 3). Czekać tu będą na najmłodszych m.in. warsztaty artystyczne. Impreza rozpocznie się o godz. 17 i zakończy ok. 18.30.

To nie koniec mikołajkowych atrakcji w Jaworznie. W dniach 1-3 grudnia na jaworznickim Rynku odbędzie się komercyjny Jarmark Mikołajkowy. Wtedy też pojawi się św. Mikołaj w towarzystwie elfów i sympatycznego bałwanka Olafa. Będą stoiska z wyrobami naturalnymi i rękodziełem.

Na spotkanie z Mikołajem zaprasza także ATElier Kultury. Wydarzenie planowane jest na poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 17 w siedzibie instytucji w Jeleniu (ul. Wiosny Ludów 1). – Pojawienie się św. Mikołaja poprzedzi krótka część artystyczna. Dzieci zaprezentują m.in. scenkę świąteczną – zdradza Magdalena Sajak z ATElier Kultury.

Więcej szczegółów pod nr. tel. 503 753 882.

Mikołajki świętować będziemy też na sportowo. – Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprasza na Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatówki Dziewcząt – mówi Grzegorz Gębski, kierownik działu sportu MCKiS.

Zawody odbędą się w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie w dniach 8-10 grudnia. W piątek rywalizować będą „dwójki”, w sobotę „trójki”, a w niedzielę „czwórki”. Rozgrywki rozpoczynać się będą o godzinie 9.30. Zapisy u trenera i koordynatora Mariusza Łozińskiego pod nr. tel. 698 657 360.

W sobotę, 9 grudnia, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w XVI Rajdzie Mikołajkowym, organizowanym przez jaworznicki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Jego trasa wyniesie ok. 10 km i przebiegać będzie przez Długoszyn, Skałkę i Dąbrowę Narodową. Szczegóły u organizatora.

Grupa Nord Walkers Jaworzno zaprasza na coroczny Rajd Mikołajkowy. Uczestnicy maszerować będą w niedzielę, 10 grudnia. Start o godz. 10 spod Domu Kultury w Szczakowej. – Rajd odbędzie się w ramach projektu „Życzę ci zdrowia”. Zachęcamy do włożenia strojów mikołajkowych – mówi Kinga Jończyk, inicjatorka wydarzenia. Zapisy u organizatorów.

Tego samego dnia Niepokonani Jaworzno ruszą rowerami z workami prezentów do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, Domu Dziecka w Jaworznie oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych. – Grupa rowerowa Niepokonani Jaworzno po raz szósty zaprosi na Imprezę Mikołajkową, która odbędzie się 10 grudnia. Start z jaworznickiego rynku o godz. 12 – mówi Gabriela Brodzik z Niepokonanych.

W sobotę, 9 grudnia, w godz. 10-21, w parku Zielona i w sąsiedztwie Muzeum Miasta Jaworzna wystartuje Świąteczna MegaMoc. Na mieszkańców czekać tu będą św. Mikołaj z reniferami, świąteczny pociąg czy naukowe warsztaty. Nie zabraknie też iluminacji na ścianach budynków i tysiąca światełek rozświetlających park.

W kolejną sobotę, 16 grudnia, planowany jest Świąteczny Jarmark na Rynku. To okazja, by zdobyć oryginalne, bożonarodzeniowe ozdoby. Wydarzenie potrwa w godz. 9-12. Po południu mieszkańcy Jaworzna odbiorą Betlejemskie Światło Pokoju od jaworznickich harcerzy i wezmą udział we wspólnym kolędowaniu. Start wydarzenia o godz. 17.

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 17 odbędzie się uroczyste otwarcie jaworznickiego lodowiska. W tym roku łyżwiarze znów jeździć będą pod Płaszczką. – Specjalnie dla was, dla mieszkańców Jaworzna w każdym wieku, przygotowaliśmy masę atrakcji. Bądźmy razem, rodzinnie i świątecznie. Serdecznie zapraszam – zachęca Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Natalia Czeleń

Do wspólnej zabawy zapraszają pomocnicy Mikołaja z MCKiS
| fot. Materiały MCKiS

Zobacz także: