Dzień Dziecka w Szczakowej jak zwykle obchodzono z przytupem, a to wszystko dzięki Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu oraz Towarzystwu Przyjaciół Miasta Jaworzna, którzy od kilkunastu lat wspólnie przygotowują na terenie Dom Kultury imprezę dla najmłodszych i ich opiekunów.

Tradycyjnie dzieci powitał Tadeusz Kaczmarek – przewodniczący rady miejskiej i pomysłodawca przedsięwzięcia. Nie tylko złożył on życzenia najmłodszym, ale również wręczył im kosz pełen łakoci.

Program jak zwykle był bogaty. Na scenie odbywał się quiz z nagrodami, a poza sceną hulały rozmaite warsztaty: malowania twarzy, tatuażu, robienia pierścionków z guzików, zabawy ceramiczne, wioska plastyczna dla maluchów, malowanie na folii. Śmiałkowie mogli sprawdzić na refleksomierzu swój czas reakcji na bodziec, a najlepsi w tej konkurencji otrzymali nagrody. Z kolei maluchy mogły rozładować trochę energii bawiąc się w dmuchanej dżungli.

Najwięcej aktywności fizycznej zagwarantowali cyrkowcy z cyrku Anime. Dzieci (choć i chętnych rodziców nie brakowało) mogły spróbować jazdy na monocyklach, chodzenia na szczudłach, żonglowania piłkami, chodzenia na linie i wielu innych atrakcji doskonale znanych nam z cyrkowej areny. Wszystko to odbywało się na tle ogromnych baniek mydlanych wytwarzanych przez animatorów.

Szczególne podziękowania należą się komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, który na tę wyjątkową okoliczność udostępnił bojowy wóz strażacki. Dzieci mogły porozmawiać ze strażakami i poznać tajniki tego zawodu, a także obejrzeć z bliska ten intrygujący czerwony samochód i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy rodzicom, dziadkom i opiekunom dzieci za wspólnie spędzone chwile i chęć świętowania z nami.

dzień-dziecka-w-szczakowej

              

 

Zobacz także: