W pierwszy weekend czerwca, na stadionie AWF, odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Krakowa dla dzieci i młodzików oraz mecz juniorów z województw: śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W imprezach mieli szanse zaprezentować się zawodnicy MCKiS Jaworzno, którzy są m.in. objęcie programem „Lekkoatletyka dla każdego”.

Świetny występ w zawodach zaliczył nasz najmłodszy miotacz Adam Kukuła, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej oraz (poza konkursem) w kategorii młodzików. Jaworznianin jest w swojej kategorii wiekowej liderem krajowych list w pchnięciu kulą cztero i pięciokilogramową.

Inni zawodnicy z Jaworzna mimo braku miejsca na podium także mogą zaliczyć występ do udanych. Kilku poprawiło swoje rekordy życiowe, a wszyscy za swój trud otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W meczu juniorów wystąpiło dwóch zawodników MCKiS: mistrz Śląska Dominik Kosiór (w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą) oraz Marcin Szczyrzyca w rzucie oszczepem. Pierwszy z naszych reprezentantów swoimi dobrymi występami zapracował na powołanie do zaplecza kadry narodowej, drugi udowodnił, że trening nie idzie na marne i poprawił swój najlepszy rezultat o 5 metrów.