Jedenaście medali przywieźli zawodnicy Klubu Sportów Walki “Satori” Jaworzno z Mistrzostw Polski w jujitsu, jakie odbyły się 15 kwietnia w Sochaczewie.

Rywalizowało kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski, a bilans jaworznian to pięć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe medale w konkurencjach fighting i newaza.

W klasie juniorów młodszych U15, w konkurencji fighting, w ostatniej sekundzie walki finałowej Hanna Kałuża założyła trzymanie i zdobyła złoty medal, zdobywając tytuł mistrzyni Polski w kat. 44 kg. Patryk Matusik powtórzył zeszłoroczny sukces i wywalczył brąz w kategorii fighting (55 kg). Dużą niespodziankę sprawił debiutujący w zawodach tej rangi Aleksander Olszówka, który został wicemistrzem Polski w kategorii fighting (34 kg). Olek zdobył też brąz w kategorii newaza. Tuż za podium znalazł się Paweł Kozakiewicz, który zajął piąte miejsce w kategorii fighting (41 kg).

W grupie wiekowej juniorów U18 olbrzymie emocje wywołał zmagający się od dwóch lat z chorobą Arkadiusz Małek. Został mistrzem Polski w kategorii fighting (66 kg). W najcięższej kategorii juniorów fighting (+81 kg) debiutował Kacper Sroka, który po powrocie do sportowej rywalizacji (po kilkuletniej przerwie) zdobył brązowy medal. Aleksandra Masternak, jaworznianka będąca od wielu lat w krajowej czołówce, zdobyła dwa złote medale w konkurencjach fighting oraz newaza (48 kg).

W klasie młodzieżowców U21 doświadczony Patryk Urban nie dał szans rywalom i obronił tytuł mistrza Polski w kategorii fighting (62 kg). W swoim debiucie w tej kategorii wśród seniorów Patryk sięgnął po srebro. Z kolei Marek Tarabura w kat. fighting (85 kg) zdobył wicemistrzostwo Polski.

To największy sukces zawodników Klubu Sportów Walki “Satori” w historii ich startów na zawodach takiej rangi.

Naszych zawodników czekają ważne turnieje, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed nimi i szkoleniowcami. To oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Liczymy na powołania do narodowej kadry oraz godne reprezentowanie biało-czerwonych barw w Pucharze Świata w Grecji oraz w Mistrzostwach Europy we Włoszech – mówi trener Łukasz Proksa.