Zestaw mistrzowskich medali przywieźli do Jaworzna judocy Klubu Sportów Walki „Satori” z Mistrzostw Polski Judo Kata w Radomiu. Złote i brązowe krążki wywalczyli też ich klubowi koledzy, trenujący ju-jitsu, na Pucharze Polski w Katowicach.

Mistrzowskie zmagania judoków odbyły się w sobotę, 7 maja.

W turnieju, organizowanym przez Polski Związek Judo, udział wzięli przedstawiciele klubów z całej Polski w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata, goshin-jutsu, kime-no-kata oraz ju-no-kata – wymienia Łukasz Proksa, prezes KSW Satori. – Nasz klub reprezentowało siedem par zawodników – dodaje.

Mistrzami Polski, po raz pierwszy, zostali, w kat. seniorów, szkoleniowcy Bartosz Machna i Dawid Kajdy, którzy walczyli w konkurencji nage-no-kata. Wicemistrzostwo, w konkurencji kodokan-goshin-jutsu, zdobyli natomiast trenerzy, Łukasz Proksa i Marek Tarabura.

W grupie wiekowej U23 zeszłoroczne tytuły mistrzów Polski obronili Aleksandra Masternak i Patryk Urban. Jaworznickich medalistów nie zabrakło również w grupie U13. Adam Łąka i Nikodem Łukajczyk zdobyli wicemistrzostwo, a brązowe krążki wywalczyli Alicja Surowiak i Szymon Kałuża. W kat. U18 tuż za podium znaleźli się Szymon Łąka i Hanna Kałuża, z kolei Adela Niciarz i Julia Sośniak zajęły piąte miejsce.

Również 7 maja o cenne krążki zmagali się zawodnicy Satori, trenujący ju-jitsu. Puchar Polski odbył się w katowickiej hali MOSiR. – W mocno obstawionych zawodach, organizowanym przez Polski Związek Ju-jitsu, jaworzniccy sportowcy spisali się znakomicie, zdobywając osiem medali. Nasi zawodnicy, trenujący pod okiem Darii Mamicy, rywalizowali w konkurencji fighting. Na macie oddali serca, zacięcie walcząc z wymagającymi rywalami – chwali Łukasz Proksa.

Złote krążki zdobyli Paulina Białka w kat. -32kg, Alan Wsciubiak w kat. -27kg, Nicolas Szumilas w kat. -30kg, Kamil Durlak w kat. -55kg i Martyna Chudoba w kat. -52kg. Brązowe medale wywalczyli natomiast Oliwia Bączek w kat. -32kg, Karolina Krzysica w kat. -70kg i Karol Durlak w kat. -55kg.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Jaworzniccy zawodnicy w gronie zwycięzców na mistrzostwach Polski w judo | fot. Materiały KSW Satori Jaworzno