W dniu 6 stycznia zawodnicy II ligowego zespołu koszykówki MCKiS rozegrali pierwsze spotkanie w Nowym Roku. Przed własną publicznością podejmowali zespół DAAS Basket Hills Bielsko- Biała, z którymi wygrali w pierwszej rundzie 80:77.

Gospodarze podchodzili do spotkania w mocno okrojonym składzie, na parkiecie zabrakło tego dnia: Łukasza Majchrowskiego, Dawida Grochowskiego, Jacka Wróblewskiego, Dawida Boryki oraz Michała Roszkowskiego.

Mecz od pierwszych minut bardzo wyrównany, punkty wpadały na przemian i żadna z ekip nie mogła odskoczyć rywalowi. Dopiero w 7 minucie I kwarty goście zaliczyli run 12:0 i wyszli na prowadzenie 24:14. W drugiej kwarcie oba zespoły postawiły na mocną obronę. Duża liczba fauli, podkoszowych przepychanek, a punkty wpadały jak na lekarstwo. MCKiS wygrywa tę część gry 13:11 i na przerwę Sokoły schodzą z 8 punktową stratą (27:35). Po przerwie jaworznianie szybko odrobili straty, a następnie skutecznym kontratakiem wyszli na 6 punktowe prowadzenie. Goście w końcówce trzeciej kwarty zdołali odpowiedzieć celnymi rzutami zza łuku i przed decydującą kwartą tracili tylko jedno oczko do MCKiS-u. Ostatnie 10 minut to ostra walka na każdym centymetrze parkietu. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu i do ostatniego rzutu nie było wiadomo kto zwycięży w tym meczu. Niestety to goście trafili ostanie punkty spotkania i jednocześnie wygrali arcyciężki pojedynek 67:65.

Najlepszym zawodnikiem MCKiS-u w tym spotkaniu był nowo pozyskany Sebastian Dąbek, który zanotował 24 punkty na swoim koncie.

MCKiS Jaworzno – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 65:67 (14:24;13:11;20:11;18:21)

MCKiS Jaworzno: Dąbek – 24(4×3); Lemański – 14(4×3); Cepuchowicz – 13(3×3); Dusiło – 7; Biel – 3; Brzozowski – 2; Goldammer – 2; Zawadzki.

Kolejne spotkanie MCKiS rozegra 12 stycznia (sobota) o godzinie 20.00 na hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem jaworznian będzie zespół AZS Częstochowa.