Siatkarze Stali Nysa S.A. odnieśli ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym KRISPOL 1. Ligi i są nadal zespołem niepokonanym. We wtorkowe popołudnie – 5 listopada – podopieczni Krzysztofa Stelmacha pokonali na własnym parkiecie drużynę MCKiS Jaworzno 3:1.

Mecz dobrze rozpoczęli jaworznianie, którzy po zaciętej walce wygrali pierwszego seta 25:23. Niestety było to wszystko na co pozwolili Sokołom gospodarze. W kolejnych trzech odsłonach, podrażniony „potknięciem” lider tabeli, nie pozostawił naszym siatkarzom żadnych złudzeń wygrywając kolejno 25:13, 25:21, 25:18. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartosz Krzysiek.

Liga nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę 9 listopada przed podopiecznymi Mariusza Syguły kolejne, trudne wyzwanie, a zarazem szansa na przerwanie serii porażek. Jaworznianie podejmować będą bowiem we własnej hali zespół APP Krispol Września.

Szczególną oprawę temu spotkaniu nada zbliżające się Święto Niepodległości, w obchody którego po raz kolejny włączyła się Polska Liga Siatkówki oraz kluby PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Krispol 1.Ligi. Z tej okazji wszystkich kibiców zachęcamy do zabrania ze sobą na mecz symboli narodowych oraz zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu przed pierwszym gwizdkiem!

Mecz w Hali Sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 rozpocznie się o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy !!!