Święty Mikołaj co roku odwiedza każdy zakątek na kuli ziemskiej a jego przybycie zwiastuje cudowny, pełen zapachu piernika, świąteczny czas. Do podopiecznych Klubu Wega dotarł już 4 grudnia i zaprosił wszystkie dzieci na mikołajkowy wypad do kina. Dzieci obejrzały pouczającą animowaną opowieść o przyjaźni i czynieniu dobra pt. “Misja Yeti”.

Wspólna wyprawa była okazją do miłego spędzenia czasu wolnego po szkole w okresie przedświątecznym i każdy bez wyjątku wrócił do domu w doskonałym humorze.

Ale to nie był koniec mikołajkowych atrakcji dla dzieci z Ciężkowic. 6 grudnia Święty Mikołaj przyjechał do Klubu Wega z workiem pełnym prezentów.

Podczas wizyty wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w mikołajkowych warsztatach plastycznych. Śmiechu i radości było wiele. Święty Mikołaj osobiście wręczał dzieciom słodkie upominki a w zamian otrzymał własnoręcznie przygotowane prace przedstawiające Mikołaja.

Długo wyczekiwany gość obiecał dzieciom, że wróci do nich w przyszłym roku. Życzył wszystkim zebranym Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i poleciał do innych grzecznych dzieci.