Nord Walkersi świętowali mikołajki na sportowo. W strojach Mikołajów, elfów i reniferów wyruszyli z kijkami spod klubu MCKiS Niko w sobotę, 10 grudnia. Spotkać ich można było na trasie wiodącej w kierunku byczyńskich stawów, czyli „Grobli”.

Nord Walkersi słyną z marszy tematycznych czy charytatywnych. Dla nich każda okazja jest dobra, by wyjść z domu i zadbać o kondycję i zdrowie.

– Zgodnie z tradycją nasz marsz odbył się pod hasłem „Życzę ci zdrowia” – wspomina Kinga Jończyk, opiekun grupy Nord Walkers Jaworzno.

Tym razem uczestnicy Mikołajkowego Rajdu Nordic Walking przeszli wspólnie dystans 7 km. Do grupy Nord Walkers przyłączyli się też inni jaworznianie.

– Nie należymy do Nord Walkersów, ale jesteśmy ich sympatykami. Świetnie spędziłyśmy sobotnie popołudnie z grupą. Panowały dobre nastroje, większość miała ciekawe i kolorowe przebrania. Trasa była piękna, a każdy wędrował swoim tempem – mówią uczestniczki rajdu, Aleksandra i Anna Gontarz.

Po marszu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu rękodzielniczego dla dzieci i dorosłych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ozdoby świątecznej, która zawiśnie na plenerowej choince przed klubem Niko.

W Mikołajkowym Rajdzie Nordic Walking udział wzięło ponad 50 osób. Impreza była częścią działań realizowanych w ramach kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”. Nord Walkers Jaworzno to grupa, która jest aktywna przez cały rok.

– Właśnie planujemy styczniowe i lutowe wyprawy. Warto na bieżąco śledzić nasze media społecznościowe i przyłączyć się do wspólnego marszu po zdrowie – zachęca Kinga Jończyk.

Natalia Czeleń

Marsz z kijkami to nie tylko świetna zabawa, ale i krok ku zdrowemu stylowi życia | fot. Materiały MCKiS

Zobacz także: