24. Międzynarodowy Bieg Uliczny na 15 km zbliża się wielkimi krokami – start już 31 sierpnia. Wzorem ubiegłych edycji, odbędzie się również Bieg Rekreacyjny na 9 km, który wystartuje razem z biegiem głównym.

Trwają zapisy internetowe i jest jeszcze sporo miejsc do wyznaczonego limitu uczestników. Trzeba jednak pamiętać, że do 23 sierpnia opłata startowa wynosi 40 zł. Po tym terminie zapisy będą przyjmowane jedynie na terenie imprezy, w biurze zawodów, a opłata wyniesie 60 zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku start i meta biegu zlokalizowane będą na stadionie piłkarskim (ul. Krakowska 8 w Jaworznie). Cały obiekt z trybunami na 7000 miejsc zostanie oddany do dyspozycji biegaczy i kibiców. Obecnie trasa bardziej przypomina pętlę a zawodnicy ostatnie 3,5 km pokonają biegnąc Obwodnica Północną wśród pól i łąk.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna, pamiątkowy medal, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy.

Przed stadionem piłkarskim zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla uczestników biegu, co pozwoli na pozostawienie samochodu w samym centrum imprezy. Dojazd do stadionu jest komfortowy z każdego kierunku, gdyż znajduje się on tuż przy trasie śródmiejskiej DK 79.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy do przeczytania TU.

Ważne informacje:

  • zgłoszenia elektroniczne i opłata startowa gwarantujące pełny pakiet – do 23 sierpnia lub wcześniej przy wyczerpaniu limitu miejsc;
  • za pełne zgłoszenie uważa się zgłoszenie imienne i wpłacenie opłaty startowej.
  • zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną 23 sierpnia poprzez strony www.mckis.jaw.pl lub www.datasport.pl lub www.maratonypolskie.pl

Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprasza wszystkich biegaczy do Jaworzna!

Partnerem jaworznickiej piętnastki jest TAURON WYTWARZANIE S.A. tauron-logotyp