Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej sezonu ligowego 2022/2023 siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zameldowali się w turnieju półfinałowym o awans do 1 ligi. W ubiegłym sezonie właśnie na poziomie półfinałowych zmagań nasz zespół zakończył walkę o pierwszą ligę odpadając, w turnieju rozgrywanym w Toruniu. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie inaczej i w turnieju, który rozgrywany będzie, w dniach 21 – 23 kwietnia podopieczni Tomasza Wątorka wywalczą awans do wielkiego finału.

W 20 kolejce spotkań nasza drużyna na własnym parkiecie podejmowała drugi w ligowej tabeli zespół KS Hutnik Kraków. W dwóch pierwszych setach sobotniej konfrontacji gospodarze wygrywali pewnie 25 – 15 i 25 – 18. W trzeciej odsłonie siatkarze z Krakowa nawiązali równorzędną walkę z liderem, ale decydujący o zwycięstwie cios zadali jaworznianie wygrywając trzecią partię 26 – 24 i zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie 4. O drugą lokatę premiowaną również awansem do turnieju półfinałowego wciąż w grze pozostają drużyny Hutnika Kraków i MKS Andrychów.

W najbliższą środę 29 marca o godzinie 18.30 nasza drużyna w meczu rozgrywanym awansem podejmować będzie u siebie AT Jastrzębski Węgiel.

25.03.2023 r.
MCKiS Jaworzno – KS Hutnik Kraków 3 – 0 ( 25 – 15, 25 – 18, 26 – 24 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Krzystanek, Wojtaszkiewicz, Pietras, Czerwiński, Gepfert ( libero ) oraz Borończyk, Durski, Bąk.

KS Hutnik: Krzyżak, Karnas, Zabawa, Pękala, Samborski, Styrnol, Macheta ( libero ) oraz Popardowski.