Tytułów mistrzowskich niestety zabrakło, ale były za to wicemistrzowskie, i nie tylko. Zawodnicy UKS-u Fair Play Jaworzno, szkoleni przez trenerów, Beatę Humańską i Bogdana Wołkowskiego, wielokrotnego mistrza świata w trikach bilardowych, zajęli kilka wysokich miejsc na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łodzi. Te odbywały się przed pięć dni, na przełomie kwietnia i maja.

Najpierw bilardziści z Jaworzna zdobyli srebrny medal jako drużyna. W jej skład weszli Dominik Jastrząb, Sambor Stachowiak, Wojciech Głąb, Dominik Regieli i Jakub Kraupe, którzy odnosili sukcesy także w indywidualnych pojedynkach.

W odmianie 8 bil wicemistrzem Polski juniorów starszych został Dominik Jastrząb. Z kolei Sambor Stachowiak zajął 5. miejsce. Medalu nie zabrakło też w kategorii juniorów młodszych. Brązowy krążek zawisł na szyi Wojciecha Głąba. Walczący w tej samej kategorii, Dominik Regieli wywalczył 5. pozycję.

Brąz stał się też udziałem Dominika Jastrzębia w odmianie 9 bil. Inni bilardziści jaworznickiego klubu zajęli trochę dalsze miejsca – na 5. znaleźli się Sambor Stachowiak i Jakub Kraupe, a na 9. Dominik Regieli. W odmianie 9 bil nie zagrał Wojciech Głąb, który tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych zdobył natomiast w odmianie 10 bil.

Cztery medale przyniósł z kolei ostatni dzień mistrzostw, w którym chłopcy walczyli w odmianie 14/1 bil, a dziewczęta w 9 bil – informuje trener Bogdan Wołkowski. – Miejsca na podium zajęli juniorzy starsi, Dominik Jastrząb, który został wicemistrzem Polski, i Sambor Stachowiak, który zdobył brązowy medal, oraz juniorzy młodsi, Dominik Regieli i Jakub Kraupe, którzy zajęli trzecie miejsce podium. Wojciech Głąb był dziewiąty, podobnie jak nasza jedyna zawodniczka, Alicja Ciołczyk. Zagrała w odmianie 9 bil – relacjonuje.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Zawodnicy jaworznickiego klubu bilardowego zdobyli srebrne i brązowe medale | fot. Archiwum UKS Fair Play Jaworzno