Badmintonistom z jaworznickiego KS-u Wolant dobrze powodzi się w sportowych zmaganiach. W miniony weekend team z Jaworzna był najlepszą drużyną na Ogólnopolskim Turnieju Seniorów Badmintona w Bieruniu – XI Memoriale Pawła Gasza. Zawodnicy Wolanta cieszą się też z sukcesów, które odnieśli na mistrzostwach Polski nauczycieli i trenerów w Staszowie i na innych badmintonowych zawodach.

W bieruńskim turnieju, który odbył się w sobotę, 18 marca, wystąpiło 9 badmintonistów z Wolanta. – Większość naszych zawodników to amatorzy, którzy zaczęli przygodę z badmintonem niedawno, lecz na korcie w czasie rozgrywania meczów nie było widać dużej różnicy. W tych zawodach zdobyliśmy trzy srebrne i trzy brązowe medale – informuje Dariusz Opatrzyk, prezes, trener i zawodnik Klubu Sportowego Wolant.

Trofea na memoriale Pawła Gasza były kolejnymi, które sportowcy z jaworznickiego klubu zdobyli w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Tydzień wcześniej najmłodsi zawodnicy zmagali się na turnieju KTMM U13 w Głubczycach i na Opolskim Turnieju Badmintona żaków U11 i żaków młodszych U9.

– W tym turnieju reprezentowali nas, w kategorii U-11, Dominik Ardelli i Jakub Grabowski, a w kategorii U-13 Lena Richter, Julia Gąsior, Agnieszka Bronder, Dominik Ardelli i Jakub Grabowski. Wszyscy zagrali bardzo dobre pojedynki i zebrali cenne doświadczenie w mocno obsadzonych zawodach – chwali Dariusz Opatrzyk.

Dwa złote medale, jeden srebrny i cztery brązowe wywalczyli natomiast dorośli zawodnicy na ENEA Mistrzostwach Polski Nauczycieli oraz Trenerów w Staszowie. Złote krążki zdobyły Agnieszka Białas w kat. nauczycieli WS 40+ i  Karolina Siodłak, grająca w deblu z Agatą Iskrą z Unii Bieruń, w kat. trenerów WD do 40 lat. Srebro przypadło Dariuszowi Opatrzykowi w deblu w kategorii trenerów MX 40+. Partnerką jaworznickiego badmintonisty była Krystyna Polakowska z Olsztyna. Pan Dariusz zajął też 3. miejsce w singlach, również w kat. 40+.
Brązowe medale zdobyli także: w singlach – Karolina Siodłak (w kat. trenerów WS 40 +), w deblach – Agnieszka Białas i Katarzyna Michalska, obie z Wolanta (w kat. nauczycieli WD 40+) i w mikstach Tomasz Spyra w parze z Aleksandrą Rączkiewicz z Olsztyna (w kat. nauczycieli MX).

Zwycięstwo dopisała także do swojego konta Anna Malik na Grand Prix amatorów w grach podwójnych w Częstochowie. Zawodniczka Wolanta grała w parze z Martą Wysypoł z Laby Radzionków.

Badmintonowa grupa z Jaworzna zmaga się również w rozgrywkach 2. ligi Polskiego Związku Badmintona. Na początku marca zawodnicy podjęli u siebie drużynę Plesbandu Pszczyna. Jaworznicki team wygrał pojedynek 4:3.

Następna kolejka drugoligowych zmagań jest zaplanowana na piątek, 24 marca. Tego dnia KS Wolant zmierzy się z Akademią Badmintona Bolesławiec.