W najbliższą sobotę 17 marca drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu meczem przed własną publicznością z rezerwami GKS Katowice kończyć będą rundę zasadniczą. Tydzień później w sobotę 24 marca rozpoczną się zmagania w pierwszej fazie play- off z udziałem zespołów z miejsc 1 – 8 według następującego klucza 1 – 8, 2 – 7, 3 – 6, 4 – 5. Rywalizacja potrwa do dwóch wygranych spotkań.

Pierwsze miejsce w grupie 5  drugoligowych zmagań zajmie bezapelacyjnie najlepszy zespół rundy zasadniczej rybnicki TS Volley. Przed ostatnią serią spotkań szanse na drugą lokatę w ligowej tabeli wciąż mają drużyny ZAKSY Strzelce Opolskie i MCKiS Jaworzno, które zgromadziły na swoim koncie po 49 punktów. Młodzi siatkarze ze Strzelec Opolskich w kończącej rundę zasadniczą kolejce zagrają na własnym parkiecie z opolską Politechniką. Natomiast na czwarte miejsce w tabeli grupy 5 wciąż szanse zachowali siatkarze z Andrychowa i Tych. Szóste miejsce na pewno zajmie drużyna UMKS Kęczanin Kęty. Na dole tabeli rywalizacja o premiowane udziałem w meczach play- off miejsca 7 i 8 korespondencyjnie toczyć się będzie pomiędzy pięcioma drużynami. Ostatniego miejsca w grupie i udziału w play- outach pewni są siatkarze SK Górnik Radlin.

Mecz z rezerwami GKS Katowice w najbliższą sobotę 17 marca, w hali widowiskowo – sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy !!!