No i w Jaworznie dopełniła się sensacja!!! Po dobrym meczu w Bytomiu, także na własnym parkiecie MCKiS okazał się zdecydowanie lepszy od wicelidera tabeli i pewnie sięgnął po awans do II rundy play-off!

Świetnie przygotowana taktyka, konsekwentnie realizowana na parkiecie przez cały zespół sprawiła, że prowadzenie MCKiSu nawet przez chwilę nie było w sobotnim meczu zagrożone. Jaworznianie od początku “zabrali grę” Polonii i nawet desperackie roszady w składzie i ustawieniu realizowane przez trenera Bacika nie wpływały na poprawę gry bytomian. Chwilowe zrywy gości szybko były tłumione skutecznymi akcjami Sokołów, co w konsekwencji dało drugie, pewne zwycięstwo nad wiceliderem tabeli i awans do kolejnej rundy play-off!

MCKiS Jaworzno vs KK Polonia Bytom 78:63 (25-15, 17-19, 25-17, 11-12)

MCKiS: Dawid Boryka – 17 (3×3), Sebastian Dusiło – 15 (1×3, 11 zbiórek, 5 asyst, 5 przechwytów), Dawid Grochowski – 15 (2×3), Daniel Goldammer – 8 (14 zbiórek), Michał Brzozowski – 7 (1×3), Radosław Lemański – 6 (2×3), Michał Roszkowski – 5 (1×3), Sebastian Dąbek – 5, Dawid Cepuchowicz, Bartosz Cierniecki. Trener – Przemysław Biliński.

Teraz przed naszymi chłopakami bardzo trudne zadanie – wszystkie cztery grupy od drugiej rundy łączą się w jednej “drabince” (na placu boju pozostała już tylko najlepsza szesnastka z 54. drużyn rywalizujących w 2. lidze). Kolejnym rywalem MCKiSu będzie ktoś z dwójki drużyn reprezentujących grupę D – albo BC Swiss Krono Żary albo KS Sudety Jelenia Góra (na razie w rywalizacji tych zespołów jest remis 1-1, a decydujące starcie w Żarach odbędzie się w środę – 3 kwietnia ostatnie).

Po rundzie zasadniczej wyżej w tabeli, bo na trzeciej pozycji, rywalizację zakończyli koszykarze z Żar, z kolei zespół z Jeleniej Góry skończył sezon zasadniczy na miejscu szóstym. Tym sposobem obie ekipy są wyżej “rozstawione” od MCKiSu, dlatego pierwszy mecz w rundzie drugiej zagramy na wyjeździe, a będzie to 6 kwietnia. Rewanż w Jaworznie zagramy w sobotę – 13 kwietnia – o godz. 17.00 w hala na Osiedlu Stałym. Ewentualny trzeci mecz będziemy musieli znowu rozgrywać na wyjeździe – ale patrząc na zwyżkę formy podopiecznych trenera Bilińskiego nie jest to dla nas żaden problem.

Trzymajmy więc kciuki za naszych zawodników – po wyeliminowaniu Polonii Bytom awans do najlepszej ósemki jest w naszym zasięgu, a rywalizacja w PLAY-OFF szybko nabiera tempa!