Grupa Nord Walkers Jaworzno zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólne spacery. Są aktywni przez cały rok i z kijami maszerują bez względu na porę roku. Działają przy klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Niko w Byczynie.

– Treningi nordic walking cieszą się największym zainteresowaniem w cieplejszych miesiącach, ale jest to sport całoroczny i właśnie do takiej stałej aktywności wszystkich zachęcam – mówi Kinga Jończyk, instruktorka grupy.

By przyłączyć się do grupy, wystarczy zadzwonić do byczyńskiego klubu Niko pod nr tel. 32 616 17 53. Nord walkersi prowadzą także swoją grupę na Facebooku pn. Nord Walkers Jaworzno, gdzie na bieżąco umieszczają zapowiedzi i informacje o kolejnych wyprawach.

Grupa Nord Walkers Jaworzno powstała prawie 7 lat temu i jej członkowie od tej pory aktywnie promują zdrowy styl życia. Walkersi spotykają się w każdy wtorek, ale aktywnie uczestniczą też w miejskich rajdach i marszach tematycznych, eventach sportowych i edukacyjnych.

– W piątek, 11 listopada, będziemy reprezentować Jaworzno na rajdzie w Chrzanowie z okazji obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. W grudniu, z klubem Niko, przygotujemy coś specjalnego dla miłośników nordic walkingu. Koniecznie rezerwujcie wolny czas 10 grudnia, w sobotę – zachęca pani Kinga.

Nord Walkers Jaworzno to grupa dla amatorów i nie tylko. Udział we wspólnych treningach może wziąć każdy, kto ceni sobie dobre samopoczucie, zdrowy styl życia i kondycję. Korzyści płynących z uprawiania tej dyscypliny sportowej jest naprawdę bardzo wiele.

– Przede wszystkim nordic walking pozwala na wzmocnienie wydolności organizmu czy ogólniej kondycji. Wpływa też pozytywnie na układ krążenia, a także na układ oddechowy – wymienia pani Kinga.

Nordic walking oddziałuje na 90 procent mięśni naszego ciała. Ponadto kształtuje sylwetkę, wzmacnia odporność, odciąża stawy i działa pozytywnie na kręgosłup. Pozwala też wyregulować poziom cukru, nadciśnienie, cholesterol czy obniżyć poziom stresu. Grupa z Byczyny to nie tylko wspólne treningi, ale też przyjaźnie, wsparcie w trudnych chwilach i ciekawe rozmowy.

– Rozgrzewka, trening w terenie dostosowany do poziomu kondycji grupy oraz elementy rozciągania to stałe elementy naszych spotkań. Do tego dochodzą ciekawe rozmowy, wzajemne wsparcie i realizacja szalonych, odważnych pomysłów – opowiada Kinga Jończyk.

Nord walkersi sami także wykazują się inicjatywą i realizują ekologiczne happeningi czy przebierane marsze karnawałowe, z których już w naszym mieście słyną. Łączą pasję, sport na świeżym powietrzu i dobrą zabawę.

Treningi z Nord Walkersami to świetna okazja, aby wyjść z domu i spędzić czas w gronie ludzi z pasją.

– Kolejny trening odbędzie się we wtorek, 22 listopada, o godzinie 17.30 – zapowiada Kinga Jończyk.

Natalia Czeleń

Grupę Nord Walkers Jaworzno tworzą ludzie z pasją | fot. Materiały MCKiS Jaworzno