11. kolejka JALPS, rozgrywana 1 marca, zgodnie z oczekiwaniami przyniosła wiele emocji. Wśród trzech zaplanowanych spotkań była bowiem “siatkarska wojna” pomiędzy dwoma pierwszymi drużynami rozgrywek, które regularnie walczą co sezon o mistrzostwo ligi.

Siatkarskie popołudnie 1 marca zaczęło się od walkowera. Na mecz nie dotarła drużyna Volleybeer w związku z czym łatwe 3 punkty na swoje konto zapisała ekipa PKW Junior Team, która dzięki temu opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Volleybeer – PWK Junior Team 0:3 (walkower)

W drugim meczu dnia na parkiecie pojawili się zawodnicy PWK oraz BCC. Lepiej spotkanie rozpoczęła druga z drużyn, wygrywając seta otwarcia do 22. Podrażnione PWK włączyło jednak wyższy bieg i w kolejnych trzech setach sosnowiczanie nie dali najmniejszych szans rywalom wygrywając odpowiednio do 19, 21 i 18.

PWK Team – BCC 3:1 (22:25; 25:19; 25:21; 25:18)

W trzecim meczu spotkali się zeszłoroczni finaliści ligi – Riser oraz Tauron Wydobycie. Jak można było się spodziewać obie drużyny stworzyły niezwykle ciekawe widowisko, w którym nie brakowało zwrotów akcji, zabójczych ataków czy “monster” bloków.

W I secie obie ekipy walczyły dosłownie punkt za punkt, ale na finiszu o włos lepsi okazali się zawodnicy Risera. II set to koncertowa gra ubiegłorocznego mistrza, który do 15 „zbił” Tauron i wydawał się pewnym kandydatem do zwycięstwa całego meczu. Wtedy jednak doświadczeniem i wolą walki błysnęli gracze Taurona! Kolejne dwa sety, po świetnej grze, padły właśnie ich łupem i o zwycięstwie zadecydować musiał tie-break. Piąty set, po niezwykle zaciętej walce także wygrał Tauron i to ta drużyna wydarła dla siebie zwycięstwo 3:2.

Riser – Tauron Wydobycie 2:3 (25:23; 25:15; 22:25; 24:26; 13:15)

Na kolejną serię spotkań zapraszamy 8 marca do Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 od godziny 16.00. Tego dnia zagrają dwie pary: PWK Junior – Aqua oraz Volleybeer – Wykiwani.

Wszystkie wyniki oraz bieżącą tabelę JALPS można znaleźć TUTAJ.