Pod hasłem “Karotenowe warzywo” świętowano w Klubie “Wega” Dzień Marchewki, przypadający na 4 kwietnia.

Bohaterka spotkania obecna była pod wieloma postaciami: surowa, mrożona, duszona, w surówce, w cieście i w soku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Goście Klubu mogli w tym dni lepiej zapoznać się z korzyściami, które płyną z jedzenia marchewki, a także poznać jej wartości odżywcze i właściwości lecznice.

Prezentacja multimedialna wykorzystana w trakcie zajęć pomogła rozwiązać marchewkowy quiz wiedzy. Wykonywane też były prace plastyczno-techniczne z marchewką w roli głównej. Oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji! Dzięki uprzejmości jednej z mam, pani Doroty, mogliśmy wszyscy skosztować pysznego, świeżo wyciśniętego soku, a Radek z Basią upiekli marchwiak -opowiada Wanda Ciołczyk, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Dzień marchewki był strzałem w dziesiątkę i wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców Ciężkowic. Okazało się, że pożywne, zdrowe i smaczne warzywo ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników, a najmłodszą koneserką okazała się dwuletnia Milenka.