Wczoraj mali widzowie, którzy ze swoimi bliskimi przybyli do Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie, obejrzeli spektakl pt. “Mama bohatera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie.

W tej przewrotnej i niezwykle dowcipnej opowieści główną bohaterką okazała się… mama! Właśnie mama bohatera, która postanowiła wraz ze swym synem (najlepszym szermierzem w królestwie!) udać się do Czarnego Kawalera, by w imieniu króla negocjować rozłożenie wierzytelności na dogodne, (zeroprocentowe!) raty. Mama jak to mama – chce jak najlepiej dla swojego dziecka, i tutaj zaczęła się cała zabawa, gdyż rodzicielka zacnego szermierza okazała się, delikatnie mówiąc, nadopiekuńcza.

Genialna opowieść dla dzieci i dorosłych, łamiąca klasyczne schematy. Sprawiająca, że mali i duzi widzowie z całą pewnością z czułością pomyśleli o swoich rodzicielkach. A przy okazji rodzice oraz dziadkowie mogli zastanowić się, czy przypadkiem nie przesadzają z troską o swoich podopiecznych.

Bardzo Wam dziękujemy za wczorajszy wspólnie spędzony teatralny poranek. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że widzimy się już w najbliższą niedzielę na Teatralnym Poranku, w tym dniu zobaczycie spektakl pt. “Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze” – 14 lipca, godz. 10.30.

 

Zobacz także: