Przed meczem z drużyną MCKiS Jaworzno, siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego, po 15 seriach spotkań, zajmowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Lechia, jak na lidera przystało, w sobotę (22 grudnia) pokazała w Jaworznie, że na to pierwsze miejsce w pełni zasługuje.

Tylko w trzecim secie sobotniej konfrontacji jaworznianie nawiązali równorzędną walkę z zespołem Lechii, ostatecznie przegrywając 23:25. W pierwszym i drugim secie lider z Tomaszowa nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa 25:15 i 25:21. Spustoszenie w szeregach MCKiSu siały przede wszystkim zagrywki gości, co w konsekwencji miało przełożenie na wszystkie boiskowe wydarzenia. Jaworznianie niestety nie potrafili zrewanżować się równie stabilnym serwisem, czym sami dostarczyli wiele punktów rywalom.

W szeregach Lechii mogliśmy zobaczyć pozyskanego w ostatnich dniach, byłego zawodnika Stoczni Szczecin, która wycofała się z rozgrywek Plus Ligi, grającego na pozycji libero Adriana Mihułkę. A najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania wybrany został reprezentujący barwy Lechii, Paweł Rusin. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy wywieźli z Jaworzna zasłużone trzy punkty i po 16 kolejkach utrzymali pozycję lidera pierwszoligowych zmagań. Nasza drużyna z dorobkiem 19 punktów kończy rok na dziewiątym miejscu w tabeli.

MCKiS Jaworzno – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

MCKiS: Pawlak, Dębski, Pizuński, Żeliński, Schmidt, Magnuszewski, Zieliński (libero) oraz Grzegolec, Wojtaszkiewicz, Czubiński, Pietras. Trener: Mariusz Łoziński

Lechia: Musiał, Neroj, Błoński, Rusin, Toma, Miniak, Mihułka (libero) oraz Sobolewski, Janus. Trener. Bartłomiej Rebzda.

Kolejny mecz, rozgrywany w ramach siedemnastej kolejki, nasz zespół zagra w czwartek – 3 stycznia – we Wrześni, z miejscowym Krispolem. Będzie to mecz telewizyjny, a pokaże go Polsat Sport. Początek spotkania o godzinie 18.30. Zapraszamy więc kibiców i sympatyków siatkówki, jeśli nie na trybuny, to przed telewizory!

Zobacz także: