Trzecioligowi koszykarze MCKiS Jaworzno wygrali swój ostatni mecz w ramach rundy podstawowej tego sezonu. Rozegrany na jaworznickim parkiecie pojedynek z Redwoodem Stela Cieszyn zakończył się dla Sokołów wynikiem 95:71. Zwycięstwo daje jaworznianom ostatnią szansę na awans do play-offów.

W sobotnich zmaganiach w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS podopieczni trenera Michała Brzozowskiego wygrali trzy kwarty: pierwszą 25:11, trzecią – 23:13 i czwartą 23:21. W drugiej kwarcie lepsi byli cieszynianie, którzy zwyciężyli tę część meczu 26:24.

Najwięcej punktów dla Sokołów, 23, zdobył Dawid Rasztabiga. – Aby awansować do fazy play-off nasz zespół zrobił co mógł, jednak to nie wystarczyło, by już teraz cieszyć się z 4. miejsca w tabeli. Nadzieja umiera ostatnia, więc kibicujemy naszym sobotnim rywalom, ponieważ Cieszyn musi pokonać zespół z Katowic. W przeciwnym razie, ewentualna wygrana AZS Katowice wyeliminuje nas z walki o udział w rundzie play-off – podkreśla Paweł Wróbel z działu sportu MCKiS.

Obecnie liderem grupy, w której grają Sokoły, jest drużyna GKS-u Tychy. Drugą pozycję zajmuje Pogoń Ruda Śląska, a na trzeciej plasuje się BA Polonia Bytom. KKS Mickiewicz, czyli katowicki przeciwnik Steli, jest w tej chwili na 6. pozycji. Jego ewentualna wygrana strąci MCKiS z 4. miejsca tabeli. Wynik meczu może zaskoczyć, tym bardziej, że 16 stycznia katowiczanie wygrali z jaworznianami rewanżowy pojedynek – 77:73. Dlatego w zbliżającej się kolejce Sokoły będą kibicować cieszynianom.

Koszykarze z Jaworzna rozpoczęli rozgrywki seniorów w 3. lidze ubiegłym roku. W skład drużyny weszli m.in. zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie grali w barwach MCKiS-u jako juniorzy, i inni wychowankowie klubu. Szkolenia jaworznickich koszykarzy podjął się Michał Brzozowski, były zawodnik drugoligowego zespołu MCKiS Jaworzno.