Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprasza miłośników X muzy do Plenerowego Kina Letniego, które tradycyjnie zlokalizowane będzie w podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80. Seanse odbywać się będą w każdy piątek lipca, niezmiennie o godzinie 21.00. W przypadku niepogody – projekcje filmów odbywać się będą we wnętrzu Hali.


5 lipca 2024, godz. 21.00

“Priscilla”, reż. Sofia Coppola, USA 2023 – Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

gatunek: biograficzny, dramat

/opis: filmweb.pl


12 lipca 2024, godz. 21.00

“(Nie)długo i szczęśliwie”, reż. Paolo Costella, Włochy 2021 – Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie “tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

gatunek: komedia

/ opis: filmweb.pl


19 lipca 2024, godz. 21.00

“Jeźdźcy sprawiedliwości”, reż. Anders Thomas Jensen, Dania 2020 – Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

gatunek: kryminał, akcja

/ opis: filmweb.pl


26 lipca 2024, godz. 21.00

“Rodzina do wynajęcia”, reż. Jean Pierre Ameris, Francja/Belgia 2015 – Milioner Paul-Andre jest już po czterdziestce i do tej pory nie założył rodziny. Coraz bardziej doskwiera mu samotność, chciałby mieć w domu bliskich, z którymi mógłby dzielić radości i smutki. Tymczasem 40-letniej Violette grozi deportacja. Kobieta obawia się, że zostanie jej odebrane prawo do opieki nad dwojgiem dzieci, które wychowuje samotnie. I właśnie wtedy Paul-Andre decyduje się na bodaj najważniejszy krok w swoim życiu. Proponuje Violette układ. On pokryje jej wszystkie długi i zobowiązania, a ona w zamian pomoże mu doświadczyć rodzicielskich przeżyć i poczuć prawdziwy smak rodzinnego życia.

gatunek: komedia romantyczna

/ opis: filmweb.pl


 

Zobacz także: