Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego po raz kolejny zostało docenione i znalazło się w czołówce prestiżowego rankingu. – Magazyn „Strefa Gospodarki”, będący dodatkiem do „Gazety Prawnej”, przeprowadza doroczny ranking TBSów z całej Polski. Kapituła konkursowa ocenia nie tylko dane finansowe, ale również prowadzone inwestycje, a nawet kwestie związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych personelu czy aktywność na polu CSR – wyjaśnia Dawid Domagalski z JTBS.

W tegorocznej odsłonie rankingu pod lupę wzięto 240 tego typu podmiotów. Jaworznickie TBS uplasowało się na siódmym miejscu tego zestawienia. – To już kolejny raz, gdy w tym prestiżowym rankingu lokujemy się w pierwszej siódemce najlepszych TBS-ów w Polsce. Jest to nie tylko wielkie wyróżnienie dla nas, ale i odpowiedzialność za to, by oferta mieszkaniowa, którą mamy do zaproponowania, była z roku na rok coraz bardziej atrakcyjna. Od wielu lat nasza spółka jest lokalnym liderem w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Obecnie przed nami jest wyjątkowo intensywny czas pracy: Jaworzno staje się miastem przyciągającym przemysł „nowych technologii”, a dodatkowo dzięki swojej lokalizacji jest atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się. JTBS wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i dzięki temu jesteśmy w stanie z roku na rok realizować kolejne nowoczesne i funkcjonalne inwestycje mieszkaniowe – co znajduje potwierdzenie w zainteresowaniu nimi – komentuje Janusz Łach, prezes Jaworznickiego TBS Sp. z o. o.

JTBS realizuje największe inwestycje mieszkaniowe w naszym mieście. Trwa ostatni etap rozbudowy osiedla Sfera. Jeszcze w tym roku gotowe mają być ostatnie 63 mieszkania. W sumie osiedle będzie miało ich blisko 400. W połowie roku ruszyć ma kolejna inwestycja JTBS. Budowa osiedla Sfera Południe. W pięciu etapach powstanie tam 240 mieszkań.

Grażyna Dębała

Prezes Janusz Łach z nowym dyplomem dla JTBS | fot. Materiały JTBS