Wakacyjne miesiące to co roku intensywny czas dla grupy Nord Walkers. Lato zachęca by wyjść z domu i ruszyć razem w trasę.

Od jakiegoś czasu grupa w czasie wakacji trenuje w różnych dzielnicach w ramach urozmaicania tras i poznawania Jaworzna. Ten czas to świetna okazja do podejmowania nowych inicjatyw – jedną z nich był trening o wschodzi słońca w Parku Gródek.

 

W lipcu tradycyjnie odbył się Wakacyjny Rajd Nordic Walking, organizowany już od 6 lat z inicjatywy Kingi Jończyk, pracującej z Nord Walkers na co dzień. Rajd wyróżniający się akcją charytatywną, ponownie odbył się na terenie Zalewu Sosina. Tegoroczna edycja skupiona była na pomocy jaworznickiemu Stowarzyszeniu Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta.

Lipiec obfitował w treningi o różnej intensywności a trasy przebiegały między innymi przez Cezarówkę, Gródek, Geosferę czy Grodzisko.

W sierpniu nie zabrakło takich elementów jak ćwiczenia wzmacniające, rozciąganie czy regeneracja w wodzie. Uczestnicy przebyli ciekawą trasę przebiegającą z województwa śląskiego do małopolskiego przez Stawy Groble. Plan wakacyjnych aktywności grupy Nord Walkers zawierał w sierpniu takie punkty jak: Osiedle Stałe, Park Podłęże, Szczakowa.

Miłośnicy nordic walkingu zakończyli wakacyjne spotkanie w iście plenerowej formie – na spotkaniu integracyjnym przy Klubie Niko, połączonym z grillowaniem. Był to czas podsumowań i planów na nadchodzące miesiące. Wspólnie przeszliśmy około 60 kilometrów w ramach działań Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, a nasi uczestnicy oprócz nich brali udział w licznych sportowych eventach na terenie Jaworzna i nie tylko.

Dziękujemy, że byliście z nami!

 

 

Na koniec chcemy Was zaprosić na otwarty trening nordic walkingu, podczas którego Kinga z chęcią wskaże ćwiczenia doskonalące technikę nordic walking`u. Spotkanie odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu, który przypada 14 października.

Na spotkanie obowiązują zapisy telefoniczne. Szczegóły na plakacie!

 

 

Chcecie być na bieżąco z działalnością grupy Nord Walkers? Koniecznie zaobserwujcie profil grupy na Facebook`u – Nord Walkers Jaworzno.

 

Zobacz także: