Kupcy ze Stowarzyszenia Manhattan Podłęże świętują w tym roku 15-lecie swojej działalności. Również w tym roku mija 10 lat od zakończenia kompleksowego remontu placu handlowego na Podłżęu. Z tej okazji działacze stowarzyszenia zapraszają na festyn. Rocznicowa impreza odbędzie się w sobotę, 25 maja, oczywiście w sąsiedztwie targowiska. Początek o godzinie 10.

W programie moc atrakcji. Imprezę poprowadzi Dariusz Niebudek, aktor teatralny i filmowy, a także doskonały konferansjer. Podczas pikniku na Podłężu wystąpi Sargis Davtyan, jaworznianin, który wziął udział niedawno w programie Szansa na sukces. Na scenie staną też inni jaworzniccy wykonawcy. Przed publicznością zaprezentują się utalentowane dzieci, młodzież oraz zespoły śpiewacze. Będzie też okazja, żeby obejrzeć prace Natalii Urant, jaworznickiej artystki, która tworzy obrazy malowane kawą.

Organizatorzy zadbali też o podniebienia smakoszy. Chętni będą mogli skosztować lokalnych przysmaków. Będzie chleb ze smalcem, ciasta, a także kawa i herbata. Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. W specjalnym namiocie utworzona zostanie strefa dla dzieciaków. Animatorzy będą prowadzić konkursy i zabawy dla dzieci.

Stowarzyszenie Kupców Manhattan Podłęże powstało właściwie po to, by doprowadzić do remontu placu handlowego. Jednak szybko okazało się, że jego działaczom nie brakuje pomysłów i zapału do pracy.

Udało nam się zgłosić projekt w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Skarpa przy targowisku została zagospodarowana. Mamy też swój udział w powstaniu tężni solankowej. Pomagaliśmy pomysłodawczyni zbierać podpisy, wspieraliśmy ją w tym dziele. Nie chcemy ograniczać swojej działalności tylko do handlu. Czujemy się częścią jaworznickiej społeczności i chcemy współpracować z mieszkańcami – tłumaczy Andrzej Kościański, prezes Stowarzyszenia Kupców Manhattan Podłęże.

Tekst: Grażyna Dębała