Od 6 do 10 września w szczakowskim Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego trwać będzie Tydzień kulturalny. To okazja, by podczas bezpłatnych warsztatów zapoznać się z ofertą zajęć, jakie w tym sezonie prowadzone będą w tej placówce.

Kulturalny tydzień rozpocznie się w poniedziałek, 6 września, o godz. 16 zajęciami plastycznymi dla dzieci. Warsztaty odbywać się będą pod hasłem „W świecie koloru” i potrwają do 17.30. We wtorek również o godz. 16 rozpoczną się warsztaty teatralne „A jak aktor” dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Środa w Kulturalnym tygodniu Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego to aż dwie propozycje. Zaproszenie na ten dzień skierowane jest do dorosłych i do dzieci. Dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach pod nazwą „Pójdziesz z torbami – strefa kroju i szycia”, a dzieci relaksować się będą podczas warsztatów z elementami artetarapii „Mój nastrój”. Na te zajęcia organizatorzy zapraszają osoby w wieku od 7 do 12 lat.
W czwartek dorośli będą mogli wziąć udział w treningu nordic walking z grupą Dobra Naprzód, a młodzież w wieku od 11 do 14 lat w warsztatach teatralnych „A jak aktor”. Kulturalny tydzień w szczakowskim Domu Kultury zakończą warsztaty pirografii dla dorosłych „Jaworowe liście”.

– Na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach Tygodnia kulturalnego obowiązują zapisy. Warto się szybko zdecydować, bo liczba miejsc jest ograniczona – podkreśla Agata Stelmachów, kierownik zespołu obiektów kulturalnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Szczegółowe informacje dotyczące Tygodnia kulturalnego znaleźć można na facebookowym profilu Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. Zainteresowani udziałem w warsztatach mogą dzwonić pod numer 32 617 75 38.

Grażyna Dębała

Warsztaty teatralne zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem | fot. Andrzej Pokuta