Pierwsza wygrana jaworznickich koszykarzy w fazie play-off! To krok w stronę spełnienia marzeń o awansie do I ligi.

17 marca koszykarze MCKiS Jaworzno zmierzyli się na własnym parkiecie z KS Pogoń Ruda Śląska. Już od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że żadnemu z rywali nie będzie łatwo. W pierwszej partii skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali tę kwartę 22:17.

To podziałało na jaworznian jak zimny prysznic i druga partia spotkania była walką “punkt za punkt”. Sebastian Dąbek i Wojciech Zub dwoili i troili się na boisku, by odrobić straty i zyskać przewagę. Udało się, a kilka skutecznych akcji pod koniec kwarty przypieczętowało jej losy – 25:12. Na przerwę jaworznianie schodzili z parkietu, prowadząc 42:34.

Kolejna odsłona sobotniego spotkania mocno podniosła ciśnienie naszym kibicom. Sokoły popełniały wiele błędów, a przeciwnicy nie odpuszczali. To było dość wyrównane widowisko, ale lepiej wypadli w nim goście, którzy rzucili 26 punktów, tracąc o cztery oczka mniej. Nic więc dziwnego, że w czwartej, ostatniej partii, gra zrobiła się bardzo nerwowa. Nieocenione okazało się doświadczenie naszych zawodników, którzy do samego końca zachowali zimną krew. MCKiS wygrał kwartę 31:22 i całe spotkanie 95:82.

W ten sposób jaworznianie w pierwszym meczu fazy play-off zaliczyli jakże ważną wygraną. Nasi najskuteczniejsi w tym meczu zawodnicy to: Wojciech Zub – 19 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty, Sebastian Dąbek (16 pkt) oraz Emil Podkowiński (15 pkt). Rewanż odbędzie się 24 marca o godz. 17.00 w hali MOSiR przy ul. Generała Hallera 16B w Rudzie Śląskiej.

Wygrana oznaczać będzie dla Sokołów przejście do kolejnej rundy rozgrywek. Przegrana i remis w dwumeczu 1:1 to konieczność rozegrania decydującego, trzeciego spotkania. Jeśli będzie do niego musiało dojść, rozegrane zostanie w Jaworznie 28 marca o godz. 20.00.

Tekst: Karolina Szyszko