Ferie zimowe to, kolejny po wakacjach, najbardziej wyczekiwany przez czas przez uczniów. Jest to doskonała okazja do relaksu po ciężkiej pracy oraz do nabrania energii do dalszej nauki.

Podczas ferii w klubie Szczak zorganizowano warsztaty, które były gwarancją dobrej zabawy, a przy okazji wspaniale wpływały na rozwój: wyobraźni, kreatywności, umiejętności współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.

W drugim tygodniu ferii dużo radości dzieciom sprawiła zabawa w karaoke oraz projektowanie i wykonanie własnej grafiki na torebkach. Zorganizowano też wycieczkę do “Kolejkowa” w Gliwicach. W magicznym świecie miniatur można było zobaczyć makiety przedstawiające m.in. życie na wsi, miasteczko Indian, pociągi. Wrażenie na dzieciach robiły ruchome i podświetlane elementy lub były podświetlane. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili palmiarnię, gdzie dzięki pani przewodnik mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o roślinach tropikalnych.

Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Dzieci miały okazje do malowania kolorowym piaskiem, zrobienia własnej podkładki pod kubek metoda decoupage, wykonania mieniących się koron oraz tatuaży.

Ferie w klubie zakończyliśmy zabawami integracyjnymi, którymi towarzyszyła duża dawka śmiechu.

ferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczaku