Porażka w Opolu w meczu numer 1 drugiej rundy PLAY-OFF o awans do I ligi nie podcięła skrzydeł koszykarzom MCKiS Jaworzno i w rewanżowym spotkaniu, które odbyło się w minioną środę wzięli srogi rewanż na rywalach – Weegree AZS Politechnice Opolskiej.

Mecz o być albo nie być w tegorocznych play-off’ach nasi zawodnicy rozpoczęli jednak bardzo nerwowo i to opolanie częściej trafiali do kosza. Po pierwszej, zaciętej kwarcie 21:14 prowadził AZS i kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Grunwaldzkiej 80 nie było wesoło. Jednak miłe zlego początki – sygnał do ataku w drugiej kwarcie dał w chodzący z ławki Sebastian Dąbek, który zdecydowanie i efektownie rozruszał ofensywę MCKiS-u kilkoma dynamicznymi wejściami pod kosz rywala (w sumie uzbierał 15 punktów, mimo tego, że musiał przedwcześnie opuścić parkiet z powodu nadmiernej liczby przewinień). Uskrzydlone Sokoły wygrały tą partię 13 punktami i schodziły na przerwę w dużo lepszych humorach z 6 oczkami przewagi (prowadząc 40:34).

Druga połowa to przede wszystkim bardzo dobra defensywa podopiecznych trenera Przemysława Bilińskiego. Sfrustrowani opolanie popełniali coraz więcej błędów, a bardzo mądrze grający jaworznianie najpierw powiększyli, a potem utrzymywali stabilną przewagę. Bardzo dobrą zmianę dał kapitan naszego teamu Jacek Wróblewski, który oprócz celnych dwóch ważnych “trójek” skutecznie kierował defensywą.

Po trzeciej kwarcie nasza przewaga wzrasta i prowadzimy 58:47. Ostatnie dziesięć minut nasz zespół kontrolował sytuację na parkiecie i mimo iż ambitnie grający rywale próbowali “gonić” wynik udało nam się obronić przewagę. Ostatecznie MCKiS wygrał 76:64 i przeniósł rywalizację na mecz decydujący do Opola. Bardzo dobre zawody – oprócz wspomnianej wyżej dwójki zawodników – rozegrał Maciek Maj, który zanotował kolejne double-double (17 punktów i 12 zbiórek). Najwięcej jednak “oczek” dla MCKiSu rzucił Emil Podkowiński (18), a dwucyfrową liczbę punktów zanotował także Wojtek Zub (10). Warto zaznaczyć, że w meczu tym nie zagrał kontuzjowany Radek Lemański, a tylko 7 minut rozegrał Dawid Weiss, który również nie w pełni zaleczył uraz po pierwszym meczu w Opolu. Cieszy z kolei fakt, iż po nieobecności w meczu pierwszym wrócił do gry po kontuzji Daniel Goldammer i był to bardzo udany powrót zważywszy na ciężką i siłową walkę z wysokimi koszykarzami “akademików”.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu 7 kwietnia, lepsi na własnym parkiecie byli opolanie, którzy w dramatycznej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 72:68, kiedy MCKiS pozwolił gospodarzom nadrobić 20 punktów. W meczu w Jaworznie do podobnej sytuacji już nie doszło i po dwóch meczach mamy remis 1:1, a tym samym czekać nas będzie finał finałów już w najbliższą środę 18 kwietnia w Hali w Opolu przy ul. Oleskiej 70. Zwycięzca tego spotkania zagra dalej o awans do I ligi, przegrany pożegna się z tegorocznymi rozgrywkami i zakończy sezon na miejscu 9-12. Mamy nadzieję, iż awans wywalczą nasi koszykarze, więc serdecznie zapraszamy – kto tylko może – do wsparcia swoją obecnością i dopingiem naszych zawodników w Opolu.

punkty:
MCKiS: Emil Podkowiński – 18, Maciej Maj – 17 (3×3, 12 zbiórek), Sebastian Dąbek – 15 (1×3), Wojciech Zub – 10 (2×3, 4 asysty), Jacek Wróblewski – 6 (2×3), Przemysław Gworek – 4, Daniel Goldammer – 3 (3 przechwyty), Dawid Grochowski – 3 (1×3), Dawid Weiss – 0, Kamil Michalski, Michał Roszkowski, Michał Brzozowski. Trener – Przemysław Biliński.
Weegree AZS: Wojciech Barycz – 18 (1×3, 6 zbiórek), Krzysztof Chmielarz – 11 (1×3), Wojciech Leszczyński – 11 (2×3), Grzegorz Zadęcki – 8, Jarosław Bartkowiak – 6 (4 asysty), Radosław Basiński – 8 (2×3, 2 przechwyty), Adam Cichoń – 4,  Michał Wierzbicki – 3 (1×3), Patryk Wilk – 0, Przemysław Majka, Piotr Suda, Damian Orębski. Trenerzy – Dominik Tomczyk i Jędrzej Suda.