W minioną sobotę, w meczu o być albo nie być, w dalszej walce o I ligę, koszykarze MCKiS Jaworzno ponieśli porażkę z zespołem Syntex Księżak Łowicz i tym samym w przyszłym sezonie zobaczymy ich na parkietach II ligi. Trzeba przyznać, że to spotkanie od samego początku przynosiło wiele problemów naszym zawodnikom. Kiepska defensywa pozwalała na łatwe punkty rywalom, którzy z akcji na akcję rozkręcali się coraz bardziej. Pierwsza kwarta 26:20 dla gości z Łowicza. W drugiej kwarcie nasi przeciwnicy szybko odskoczyli na 12 punktów i kontrolowali przebieg meczu. Dopiero lekki zryw w końcówce pozwolił zniwelować straty do 9 oczek (37:46). Po przerwie marzenia o I lidze legły w gruzach. Rozpędzeni goście włączyli piąty bieg i wychodziło im niemal wszystko. Po drugiej stronie znaleźli się jaworznianie, którzy w tym fragmencie mieli mocne problemy ze skutecznością, a w defensywie nie mogliśmy znaleźć recepty na rewelacyjnie spisującego się tego dnia Michała Kwiatkowskiego.

Po trzech kwartach 72:44 dla Łowicza. W ostatniej kwarcie walczyliśmy tylko aby zmniejszyć wymiar porażki. Wygrywamy tą kwartę 21:13 lecz ostatecznie przegrywamy to spotkanie 85:65. Sezon 2017/2018 przyniósł nam niezwykle wiele emocji, większość tych pozytywnych natomiast ostatecznie musimy przełknąć gorycz porażki. Jednakże ogromne gratulacje dla całej drużyny, która wywalczyła bardzo wysokie 4 miejsce spośród 55 drużyn II ligowych w Polsce. Podziękowania również dla wszystkich kibiców, którzy wspierali nasz zespół podczas całego sezonu.

MCKiS Jaworzno : Syntex Księżak Łowicz
65:85 (20:26;17:20;7:26;21:13)

MCKiS Jaworzno: Weiss – 15(5×3); Zub – 12(2×3); Maj – 8; Gworek – 7(1×3); Goldammer – 7; Dąbek – 6; Podkowiński – 5; Lemański – 3(1×3); Wróblewski – 2; Roszkowski.